Wpis z mikrobloga

Czesc, dopiero co nabylem #drony #dji mini 2 SE i szczerze mowiac, dopiero sie zabieram za latanie (a nawet nie, bo pogoda nie dopisuje)

Jakies protipy, jak latac, czego unikac?

Na razie mam kilka pytan:

1. Czy moge wystartowac nim i wyladowac na wlasna reke? Do tej pory uzywalem telefonu i na niej auto lądowanie/auto start i potem juz sobie steruje, jak chce, ale gdzies na necie widzialem filmiki, jak ziomek z reki nim startowal.
2. Jesli latam np. w centrum Warszawy, miedzy wiezowcami i po 300 m zgubie zasieg (co juz raz mialem, ale na Zoliborzu, wiec duze budynki niestraszne :D) to czy dron na RTH bedzie unikal ewentualnych przeszkod, czy na slepo bedzie probowal wracac? Nie zaobserwowalem tego, kiedy stracilem zasieg u mnie na osiedlu, bo po chwili wrocila mi wizja i moglem sobie recznie nim dosterowac do siebie.
3. Czy mozna nim latac np. kiedy pada snieg? Google mowi roznie xD
4. Czy macie jakies protipy dla swiezaka? :D
  • 9
@dziend0bry:
1. jeśli chodzi o lądowanie na ziemi (a nie na własną rękę dosłownie XD) to tak, po prostu trzymasz drążek w dół, po 2-3 sekundach zaczyna lądować
2. mini 2 se nie, podczas RTH wzniesie się na zadaną wysokość (ustaloną w aplikacji, max 120m) i leci proso do Ciebie
3. teoretycznie nie, praktycznie latasz na własne ryzyko - w śniegu to raczej tylko oblodzenia śmigieł można się bać, w mniejszym
@dziend0bry: 1. to najlepsza opcja by nie zapiaszczyć drona, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić. Przede wszystkim musisz wiedzieć w którym miejscu nie ma śmigieł, a dodatkowo w którym miejscu jest ten czujnik odległości, bo gdy go zasłonisz, dron nagle zwiększy wysokość, co może wystraszyć.
Podlatuję sobie 3m dalej, zawieszam go trochę wyżej niż głowa, kamerą do siebie, przekładam aparaturę do lewej ręki by w odpowiednim momencie lewym kciukiem wyłączyć silniki
PieceOfShit - @dziend0bry: 1. to najlepsza opcja by nie zapiaszczyć drona, ale trzeba...

źródło: FGld1Vl

Pobierz
1) @dziend0bry: tak jak pisze @PieceOfShit, trzeba trochę wprawy, ale odkąd zacząłem latać 'z ręki' to przestałem mieć problemy z gimbalem (wcześniej musiałem przedmuchać sprężonym powietrzem co jakiś czas). Daję dłoń 50 cm pod dronem, lewa gałka w dół kilka sekund aż dron zacznie lądować. Później zacząłem go łapać i odwracać do góry nogami (wtedy wyłącza silniki, ale trzeba uważać na dolny czujnik).
2) lataj tak żeby nie gubić zasięgu,
@belu_p: okej, chyba ogarniam :D

teraz pytanie jeszcze jedno - czy jak zrobie check-in, bede sobie latal zgodnie z informacja z pansa tj. dron do 900g, wysokosc do 30m/100m (zalezy, gdzie) bez uzyskania zgod (bo niepotrzbene)i np. przy limicie 30m wzniose sie na 50-60m (nie mowie, ze specjalnie, umyslnie) to co wtedy? :D
@belu_p: jeszcze jedno mam pytanko, jak moge :D

u mnie pod blokiem jest taka strefa, jak na screenie - jest tam adnotacja, zeby zglosic lot do FIS, ale nie trzeba zglaszac, jesli: UWAGA! Nie zgłaszaj lotu do FIS, jeśli wykonujesz lot w aktywnej strefie CTR (DRA-R).

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1eOwyB0F5ZW0n2jbv0pX59f9O1xM&femb=1&ll=52.25881316717521%2C20.979157022793675&z=15

tutaj sprwadzilem (nie wiem, na ile to rzetelne) ze to miejsce nie jest w aktywnej strefie CTR, czyli zanim wystartuje dronem dzwonie i tyle?
dziend0bry - @belu_p: jeszcze jedno mam pytanko, jak moge :D

u mnie pod blokiem jest...

źródło: Screenshot at Nov 19 8-48-57PM

Pobierz
przy limicie 30m wzniose sie na 50-60m (nie mowie, ze specjalnie, umyslnie) to co wtedy? :D


@dziend0bry: tego nikt nie wie, ale jak się nic nie stanie to nikt się nie dowie. Słyszałem, że ludzie dostają pouczenie jak nie mają checkin, wysokość ciężko sprawdzić funkcjonariuszom.

a jesli dzwonie, to jakie informacje sa potrzebne w takim przypadku? dzien dobry, chcialem zglosic start drona, na wysokosci takiej i takiej, przez nastepne 25 minut,