Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: Żadna. Tesla ustala ceny odgórnie na każdy rynek.
Jeżeli pytasz o model 3 to chyba tak jest to dalej najlepsze co możesz dostać za te pieniądze, brak konkurencji.
Tesla podnosi ceny w chinach już któryś raz w ciągu ostatniego miesiąca, a produkcja z chin trafia właśnie do PL.
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: Chyba mówisz o rozszerzonym autopilocie (FSD). Tak, póki co bez sensu bo to kiepsko działa w PL i jeszcze miną lata nim zacznie to dobrze działać. Możesz dokupić w każdej chwili w aplikacji, tylko cena będzie się zmieniać.
  • Odpowiedz
@perfumowyswir zależy jaki model. S/X są dobrze skorelowane z kursem dolara. 3/Y mniej. Na S/X spodziewalbym się jakiejś przeceny w grudniu.

FSD nie ma co brać
Jak często jeździsz w trasach to rozszerzony autopilot może mieć sens. Ja nie mam w żadnym samochodzie. Zawsze można potem dokupić

Nie wiem jak z leasingiem który proponuje Tesla. To i tak firma zewnętrzna ten leasing dostarcza. Możesz wziąć dowolny leasing
  • Odpowiedz
@gonzo91
1. Autopilot jest w standardzie
2. Rozszerzony autopilota kosztuje ~ 20tys
3. FSD kosztuje ~ 40tys

I chyba jak się ma 2. To można dokupić 3. Za różnice tylko. W Polsce FSD nie ma sensu
  • Odpowiedz
co za różnica dla człowieka który żyje w Polsce


@zibizz1: duża bo ten komentarz brzmi jakby Polska była jakimś ewenementem na skale UE, a to przez europejskie regulacje Tesla nie śpieszy się z wprowadzaniem nawet bety.
  • Odpowiedz
@Grethold: świetna cena, no i mam nadzieję, że i cena i dolar się utrzyma, bo chcę y, ale lifta, który ma być w przyszłym roku. 3 bardzo mocno poprawili, najbardziej na wygłuszeniu mi zależy.
  • Odpowiedz