Wpis z mikrobloga

Eh, nie wiem, zapowiadało się fajnie, a wyszło tak se.

Mam głupi nawyk przekombinowywania, muszę z tym walczyć jakoś. Studiować więcej pracek innych ludzi. To można było zrobić dużo szybciej, dużo prościej i jednocześnie dużo ładniej. :/

Brakuje mi luzu w rysowaniu. I tak jest lepiej niż kiedyś, ale wciąż rysuję dość sztywno, zamiast dać się porwać sztuce. Myślę, że spora w tym wina braku wiedzy z absolutnych podstaw. Brak wiedzy to brak pewności siebie, a to się przekłada na niepewne kreski, ciągłe poprawianie rzeczy, próby maskowania błędów w głupi sposób... No i wciąż nie znalazłem dla siebie dobrego workflow, gubię się często.

No nic, smuteg.

#tworczoscwlasna #genshinimpact #furina #digitalpainting #digitalart #rysujzwykopem #anime

#malunkizpiersikurczaka #kurczakrysuje
PiersKurczaka - Eh, nie wiem, zapowiadało się fajnie, a wyszło tak se.

Mam głupi naw...

źródło: lowres

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: za bardzo sie skupiasz na detalach. Brak w podstawach nie ma tu znaczenia. Luz to jest kwestia pewnej kreski. Na tp trzeba wyrobic sobie rodzaj #!$%@?. Owszem by robic to z gracją mistrzow malarstwa bedzie trudno ale moze taka wypracowana malarskosc by pomogla. Oczywiscie mowa o animangowej stylistyce tu jednak sprawa jest bardzie liniowa i kreskowa niz typowo malarska pedzlowa, no ale w linuach tez mozna miec luz. Nie staraj
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: Twarz jest tylko dziwna, natomiast reszta trzyma podobny styl i poziom, takiej grubej tłustej kredki świecowej, proporcje i perspektywa są dobre, żaden element ciała nie odstaje od reszty, światło i cienie wyglądają naturalnie. Tło też w 100% twoje? bo twarz wygląda już dobrze.
  • Odpowiedz