Wpis z mikrobloga

Ludzi na OLX'ach i Allegro powaliło więc się zastanawiam, kupić Yamaha A-S201 za te 900 zł i mieć pewność sprawności czy 400-500 zł za teoretycznie lepszy "klasyk" lata 80-90 (który nie wiadomo ile razy był naprawiany). Albo połączyć i dać 900 zł za kilkudziesięcioletnią klasę premium ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dział używek audio to serio jakaś rupieciarnia...

Ogólnie potrzebuję do kolumn podłogowych, 4 ohm przy minimum 100W ale wiadomo że starczy połowa tego. No i lubię cieplejsze brzmienie.

#audio #audiofile #elektronika
  • 6
@L3gion: szczerze? O ile nie spinasz się specjalnie na "klasyczne audio", to nawet bym się nie zastanawiał nad czymś, co ma być centralnym punktem audio w domu, a nie ma możliwości odtwarzania radia internetowego, podłączenia źródeł cyfrowych (zarówno portów HDMI czy choćby głupi toslink, jak i odtwarzanie plików audio z DLNA), czy sparowania z domowymi systemami automatyki.

@L3gion miałem A-S301, czyli teoretycznie lepszy model. Nic specjalnego zdecydowanie. Bez kręcenia regulacja bas/soprany była lipa straszna. Grał z Pylon Audio Ruby 25 MK2, i była lipa. Kupiłem Audiolaba 8300a i jest rewelacja.

Szukaj używanego Audiolaba 6000a, będziesz zadowolony. Z doświadczenia powiem że lepiej poczekać, uzbierać, i wziąć coś lepszego :D jakie kolumny?
@Jarek_P: Jestem bardzo pomiędzy nowym a klasycznym. Zazwyczaj leci streaming z Tidala, ale czasem odpalę płytę CD z kolekcji.
Fakt faktem że Allegro zawalone jest używkami amplitunerów kina domowego które posiadają te porty cyfrowe a bywa że i podstawowe funkcje sieciowe. Opcja do rozważenia.
@L3gion: porty typu toslink bywa, że są już w sprzęcie 20letnim, z HDMI różnie bywa. Ale sensowna współpraca z DLNA choćby, o możliwości sparowania z automatyką nie wspominając to już niestety potrzebne jest coś max 5letniego, ze starszymi bywają problemy z kompatybilnością.
@L3gion:

Yamaha A-S201


MIałem podobne R-303 kiedyś nowe, później kupiłem 2 używki NAD i Primare w ciemno za 3k xD i nie żałuję

Ten a-s 201, to taki chyba najbardziej budżetowy wzmak jaki może być, nawet ma stalowe wtyki i zero funkcji sieciowych.