Wpis z mikrobloga

@ells: ogólnie Tajlandia jest najbardziej turystycznym państwem regionu, od zawsze była popularna, ma dobrą pogodę gdy u nas zimno, od zawsze była marzeniem wielu Polaków, a od niedawna nie jest jakimś wielkim problemem finansowym. Obecnie jest trochę drożej niż przed pandemią, ale nadal jest tanio (na miejscu). Wielu osobom pandemia uświadomiła, że lepiej spełniać takie marzenia wcześniej niż później.

Tak naprawdę to przekrój "egzotycznych" i atrakcyjnych (obecnych w świadomości turystycznej) kierunków
  • Odpowiedz
@ells: Nie wydaje mi się żeby to była jakaś specjalna moda. Myślę, że Polacy najzwyczajniej w świecie szukają nowych destynacji z wielu powodów (bo ich na to stać, bo wakacje w niektórych krajach europejskich mocno podrożały, bo niektóre kierunki nie są już tak bezpieczne). Z perspektywy osoby, która do Tajlandii lata regularnie od wielu lat mogę Tobie napisać, że tanio w Tajlandii to było kiedyś - pamiętam czasy kiedy za jedną
  • Odpowiedz
Nie wydaje mi się żeby to była jakaś specjalna moda. Myślę, że Polacy najzwyczajniej w świecie szukają nowych destynacji z wielu powodów


@roo-bin: parę lat temu czytałem, że Tajlandia będzie nową Turcją. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ells Jest jeszcze jedna sprawa i nie dotyczy to tyłko samej Tajlandii ale całego regionu. Wszystkie te kraje się coraz to bardziej "cywilizują" i wysycają "białasami". Powstaje wiele ułatwień, które sprawiają, że turystyka staje się bardziej masowa - jak choćby zainstalowanie windy przy świątyni Doi Suthep. Pojawiają się też obostrzenia - na przykład zakaz wdrapywania się po świątyniach w Birmie w Królestwie Paganu, coraz więcej wyłączanych obszarów na terenie Angkor Wat, czy
  • Odpowiedz
@HansLanda88: nie będzie. Geografia ma tu podstawowe znaczenie. Tajlandia nie jest kierunkiem stricte wakacyjnym, gdzie jedzie się w lipcu/sierpniu z dzieciakami z biura podróży. Zresztą, o tej porze roku nie ma tam pogody, a to wakacje szkolne decydują o popularności wielu kierunków. Poza tym po latach podróży samolotem osobiście sam bardzo cenię sobie wakacje blisko, m.in. w Turcji, bo kilkanaście godzin przelotu jest bardzo męczące. Tak długa podróż będzie sprawiać, że
  • Odpowiedz