Wpis z mikrobloga

Czołem mircy,
mam podłączony polsat box z 1 anteny cyfrowego polsatu do tv, niestety podstawowe kanały naziemne mają teraz słaby sygnał przy słabej pogodzie. Mam na dachu też 2 antenę do odbierania tv naziemnej na której wcześniej tv działał i sygnał był elegancki.
Czy da się podłączyć te dwie anteny do 1 kabla, żeby w razie potrzeby przełączać się między antenami?
#tv #pytanie
  • 5
@Sturmer a ten dekoder posługuje TV naziemną? Bo chyba nie chodzi o to że chcesz zamiast talerza satelitarnego podłączyć antenę do TV naziemnej xD bo to dwa różne standardy
Źle to rozkminiłem, dopiero po napisaniu sobie to uswiadomiłem, zapomniałem że kabel podłączony jest do dekodera nie do tv.
Chciałem zrobić tak, żeby przełączać się w razie potrzeby albo na dekoder, albo na antenę. Chyba jedyna opcja to puścić 2 osobny kabel do tv od 1 anteny, a do dekodera 2...
@0caffe: czyli teoretycznie wystarczy kupić 2 sztuki tego i połączyć na obu końcach? Ciekawe tylko czy nie będzie na tym dużych zakłóceń, czy nie okaże się, że jak tak połącze to na obu antenach będzie słaby sygnał