Wpis z mikrobloga

Ponad 10 lat temu prowadzona była przeciwko mnie sprawa karna z artykułu nie wiem jakiego. Do procesu/skazania nie doszło, zgłaszający odstąpił od dalszego procedowania sprawy po zadośćuczynieniu. Teraz ubiegałem się o poświadczenie bezpieczeństwa wydawane przez ABW i jak się domyślacie przez ten incydent dostałem odmowę.

W jaki sposób mogę starać się o "zatarcie" tej sprawy mimo, że nie został wydany żaden wyrok? Mam zgłosić się na policję żeby znaleźli to w papierach? Nawet nie wiem jaki był numer sprawy, nie wiem nic.

#prawo #poradyprawne
  • 14
@holy_basil: ABW i Policja ma niestety swoje systemy i procedury i mają dostęp do wszystkiego nawet jeśli coś się zatarło lub nigdy nie doszło do skazania. Zatarcie skazania i czysta karta karna niestety lub stety tutaj nie działa.
@holy_basil: ale ABW nie wydaje ci potwierdzenia że nie byłeś karany i tu jest problem. Oni wydają poświadczenie bezpieczeństwa dla którego karalność lub nie ma wtórne znaczenie.
@holy_basil: mówię że ma wtórne znaczenie fakt karalności lub nie bo możesz dostać poświadczenie bezpieczeństwa będąc karanym a tak samo go nie dostać będąc niekaranym. Sensem mojej wypowiedzi było że karalnosc lub jej brak nie jest głównym czynnikiem