Wpis z mikrobloga

#ps5 #tv #hdmi
Mam taką małą zagwozdkę i zastanawiam się jak najlepiej to rozwiązać. Mam w salonie PS5 podłączone do TV, ale chciałbym też pociągnąć kabel HDMI na piętro do drugiego TV i sobie grać w sypialni bez przenoszenia konsoli. Potrzebowałbym około 15m kabla HDMI - taki z Allegro za 80zł da radę żeby to szło w 4K60 czy koniecznie inwestować w światłowodowy? Do tego podłączyłbym do PS5 jeszcze splitter i od niego do każdego TV osobne kable HDMI tak żeby nie zniszczyć portu w konsoli ciągłym przepinaniem. Czy splitter też jakoś dodatkowo "obciąży" sygnał? Dziś sobie testowałem streaming, ale jednak lag jest dla mnie zbyt duży, także zdecydowałem się na rozwiązanie z kablem.
  • 11
  • 0
@Fox7er akurat łóżko w sypialni mam prawie idealnie nad konsolą, także +/- 2,5m przez strop więc myślę, że nie będzie problemu, choć to też jutro sprawdzę żeby nie było ????
  • 0
@lolmen88 no tak jak pisałem wyżej, to już testowałem i pad normalnie działa bez opóźnień. Łóżko w sypialni mam centralnie nad salonem gdzie jest konsola, także zasięg pada nie jest problemem.
@lil_buck3t: Musisz kupić kartę sieciową na USB do miboksa - testowałem, działają takie i wtedy jak będziesz miał mibox po kablu to powinno być lepiej z przepustowością sieci :).
@lil_buck3t: Właśnie sprawdziłem i jednak nie jest to 15m, a 10m. Kabel z allegro za 45zł firmy Agog - Kabel HDMI 2.0 4K 3D UHD 48 bit MIEDŹ PREMIUM 10m
  • 0
@d4mn ja dziś testowałem z Allegro kabel za 85zl 15m który miał mieć niby HDMI 2.0 i pozwalać na 4K60. Na 4k nawet nie było obrazu a na 1080p były mega artefakty. Poleciał zwrot i zamówiłem za 220zł optyczny, zobaczymy czy tutaj będzie lepiej