Wpis z mikrobloga

Mirki,
Jak pozbyć się efektu prześwietlonych filmów nagranych na iPhone i odtwarzanych później na Windows? Pobrałem filmy nagrane iPhonem i wrzuciłem je na Windows i są okropnie prześwietlone, zdałem sobie teraz sprawę, że takie wysyłałem klientom, a wielu z nich pracowało na Windows... Konwertować to czymś na MP4, czy co z tym zrobić?

#apple #mac #montazfilmow #montazwideo #windows
  • 7
  • Odpowiedz
@NightRock: w jakim masz to wyjściowo formacie?
Może apple od razu jakiś prores czy inny podobny format wypuszcza. Jeśli to jest taki wypadek to pewnie konwersja do mp4 h.264 pomoże, albo dodanie LUT przy eksporcie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bad_Wolf: Tylko jakoś jak na telefonie, albo na Macu otwieram, to wyglądają dobrze, a tylko na Windowsie się świecą. Jest coś takiego jak kodeki, lub po prostu zarządzanie kolorami

@piteight Właśnie problem jest z formatem .mov i chyba bez konwersji się nie obejdzie
  • Odpowiedz
Jeśli nagrywasz w możliwie najwyższej jakości, to zakładam, że w tym filmie MOV jest zapakowany apple prores - kodek o super jakości, ale też dziwnie wyświetlający się kiedy oglądasz normalnie na PC. Coś bardziej do edycji wideo niż casualowego oglądania IMO. W takim formacie może być inna głębia pikseli, przez co niektóre pr9gramy i urzadzenia mogą to wyświetlać inaczej.
Proponuję wrzucić to do jakiegoś softu typu handbrake, media encoder, daVinci resolve itp.
  • Odpowiedz