Wpis z mikrobloga

Czołem #drony #dji droniarze.
Ostatnio postanowiłem że trzeba się pozbyć sparka bo o ile jakość foto video jest dla mnie ok to dostępność części, baterii itp już nakazuje go zmieścić. No i to 10 minut lotu... Jakby ktos chciał to mam na olx i dla mirkow sprzedam taniej.
Mam zatem pytanie.
Mam ofertę mini 2 w wieku 2,5 lat bezwypadkowy za 1150 zł. Niestety tylko 2 baterie w rym jedna juz nieco puchnie a druga 80 cykli. Oferta wydaje się ok chyba.
Druga rzecz to baterie. No bo bym musiał dokupić... Nowa 250 zł. Sporo. Czy macie jakies protipy? Polować na olx na baterie od ludzi których miniaki poleciały do Chin? Może jakies oferty na blak frajdej się zdarzają? Jakieś promki na amazonie? Na aliexpress sa za 170 zł z pozytywnymi ocenami.
Czy czegoś się wystrzegać? Zdarzają się podróbki? Albo jakieś wątpliwe egzemplarze gdzie ktoś dłubał w ogniwach?
Jestem niedzielny droniarz.
Nie potrzebuję super turbo jakości by latał równe pół godziny, wystarczy by nie spadł bez powodu
  • 5
Niestety tylko 2 baterie w rym jedna juz nieco puchnie a druga 80 cykli. Oferta wydaje się ok chyba.


@mazaq1: poprawię

Niestety tylko 1 bateria 80 cykli, a druga już puchnie


Co do baterii, to chcesz zawierzyć chińczykowi, ze wyśle Ci legit baterie i dron pewnego dnia nie spadnie od tak z nieba?

via Android
  • 0
@sirgorn przejrzałem dziś tag dji i nawet mi przez myśl przeszło że to może od Ciebie kupiłem :D.
pytam bo jestem w tym świecie świeży.
może ktoś z doświadczeniem powie że czasem nie wiem... jakieś mediamarkty albo inne amazony mają dobre promki? na swieta albo inne takie. czy raczej dji jest sztywne cenowo?
@mazaq1: nie, ja jeszcze nie wystawiłem, ale przeszło mi to przez myśl, bo jedna z baterii mi spuchła i może fajnie by było upgrade zrobić xD

teraz masz black friday, blue monday, w różnych euroagd/mediaexprt to nawet miesiąc "przecen" - jak chcesz szukać promocji, to teraz jest najlepszy okres,ale mini 2 nowe teraz to raczej ciężko, a mini 2 se golas to tak od 1.6k minimum, no ale mini 2 raczej
via Android
  • 0
@sirgorn nie no wezmę tego combo z biedabateriami bo patrząc po olx taniej to nic nie ma a ja chce tylko tanio polatac raz na miesiąc. tylko muszę kupić baterie albo dwie i elo.
a powiedz mi można ufać temu co mówi dron? jak chce sobie polatać tą starszą baterią z 80 cyklami to będzie uczciwie napisane że zostało 18 minut lotu zamiast 30 i tyle poleci czy da przypadki że nagle
@mazaq1: mi przed spuchnięciem te 20 min nadal przelatał i jeszcze był zapas. Jak każda bateria źle eksploatowana może jej po jakimś czasie znacząco spaść pojemność i z 50% robi się 25...15... 10... 0. Więc tak, jest to możliwe, ale czy po 80 cyklach? W internetach widzę od 100-500 cykli w zależności od stopnia rozładowania.
Proste, nad jeziorem lataj na nowym pakiecie, a nad łakami starymi (ʘʘ)