Wpis z mikrobloga

@fakundo: Ale jaki dysk ci nie pasuje? Bo zdjęcie jest tak ucięte, że widać tylko złącze m.2 i tylko można się domyślać że ucięte zostało złącze sata
  • Odpowiedz
  • 0
To jaką przejsciówkę do tego Plextora kupić? Chcę go przez Sata podłączyć. Moja płyta główna to Bazooka V2
  • Odpowiedz
@fakundo: a próbowałeś dysk obrócić? ta naklejka nie musi być na wierzchu, nikt tego nie sprawdza. Jeśli zmieści się i nie będzie wadzić o pcb to (możesz dać jakąś miękką podkładkę), nie musisz tej śrubki dokręcać jeśli wadzi i założyć dysk na gumce.
  • Odpowiedz
Chcę go przez Sata podłączyć


@fakundo: to jest dysk PCIe więc tylko możesz sobie zrobić przejście z m.2 na kartę PCIe x4. Istnieją dyski SATA m.2 z innym kluczem (wycięcie jest po drugiej stronie) . I do tego jest ta przejściówka. Kontroler SATA nie dogada się z dyskiem NVMe na PCI.
keton22 - >Chcę go przez Sata podłączyć

@fakundo: to jest dysk PCIe więc tylko możes...

źródło: 1441671_0m

Pobierz
  • Odpowiedz
@fakundo: @keton22: Czy mówiąc jeszcze dokładniej: M.2 to tylko złącze, ale są jeszcze dwa oddzielne protokoły. NVMe i SATA. Obecne dyski M.2 to właśnie NVMe, czy po prostu PCIe, a tamten adapter jest pod dyski SATA.

Problem polega na tym że tamten adapter jest pod dyski M.2 SATA, które całą elektronikę do komunikacji po SATA miały na sobie, więc ten adapter tylko łączy ścieżki wtyku M.2 z wtykiem SATA.
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: mam płytę MSI Bazooka V2, GF 1660, Ryzena 5 2600, włożyłem teraz 1 TB Lexara, mam jeszcze przez SATA 500 GB Goodrama. I chciałem tego Plextora też wpakować bo zawsze to kolejne miejsce.

Co do adaptera pod PCiE to tak średnio bo akurat będzie pod wentylatorami karty graficznej. Więc pomyślałem żę go wsadzę gdzieś obok zwykłego SSD przez Sata.
  • Odpowiedz