Wpis z mikrobloga

Oglądam właśnie filmik o doniczkach samonawadniających, bo jedną zamówiłem i czekam na dostawę. Z filmiku (od 16:00 minuty) dowiedziałem się czegoś o czym jak szukam w polskim internecie to nic nie ma. A mianowicie zwykła roślina, która rośnie w glebie potrafi wykształcić "water roots" (korzenie wodne) gdy trafi na zbiornik wodny. Ma wówczas dwa rodzaje korzeni - glebowe, które są grube i poza wodą pobierają powietrze (to one mogą zgnić z nadmiaru wilgoci i braku powietrza) oraz wodne, które są cienkie i pobierają tylko wodę (one nie zgniją). Ciekawe.

#ogrodnictwo #rosliny #roslinydoniczkowe
aleksc - Oglądam właśnie filmik o doniczkach samonawadniających, bo jedną zamówiłem i...
  • 3
@aleksc: Oczywiście że gniją. I nie ma czegoś takiego jak doniczka samonawadniająca, każda roślina potrzebuje odmiennego podlewania. Inna ilość latem, inna zimą. Brzmi jak naciąganie na gadżet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aleksc: korzenie hydroponiczne są dość charakterystyczne, bo są niemalże białe. Przy przesadzaniu roślinki z ziemi do wody trzeba być ostrożnym, bo właśnie często przez te 'zwykłe' korzenie roślina może umrzeć. Ogólnie polecam uprawę hydro, jest satysfakcjonująca, a jak roślina wykształci odpowiednie korzenie to jest o wiele łatwiej o nią zadbać :)