Wpis z mikrobloga

filmy w q3 spoko, dzwiek #!$%@? (moze nie na maxa ale uszy wiedna, w sluchawkach troche lepiej ale bez exualizera albo dolby atmos to wiecie jak to brzmi), z 5 filmow i 400GB nie ma (ale da sie obejrzec jakis powrot do przyszlosci w 4k w stereo), jako "kino domowe" wielkosci malego kota calkiem spoko.
co do 128GB vs 512GB to nie mam zdania, w goglach dzwiek jest #!$%@?, jesli ktos by podlaczyl to przez kompa i sobie strimowal to by sobie mogl podlaczyc sluchawki przez dolby access (no tyle ze wyzszy pobor pradu i brak mobilnosci)
https://www.reddit.com/r/SKYBOXVR/
jak dla mnie wyglada to troche lepiej od obrazu z projektora (tyle ze moze nie 4k za 10-20k) #vr

a i ciagnie z baterii tak ze 10k wam sciagnie w 2 godziny, to nie ma zmiluj, 4godziny chyba max z powerbankiem

to co chce zrobic aple jest rozsadniejsze, co z tego ze ma wbudowana baterie skoro i tak trzeba nosic 2 baterie na sznurku
  • 10
@mustafas00: zalezy, co naprawia to #!$%@?
po zmianie tego gownianego paska latwiej wycentrowac srodek soczewek, jesli sie nie centruje to ostrosc jest jak w 2 po srodku fresnela (a po bokach fresnela w q2 ostrosc jest w dupie)
na filmach 4k malo co widac taka delikatna siateczke pixeli

co do ytba to troche kolory sie na pewno poprawily, chyba widzialem cos w 180 w 4-8k i dawalo to rade z przesylem,
@twardy_kij: no zależy od źródła, ale przypomina to właśnie oglądanie w kinie lub na projektorze. Jak dla mnie oglądanie w tych goglach ma sens jeśli z innych opcji mamy smartfon, tablet, czy słaby TV. Nie jest to obraz jak z tv oled, ale jest ok. Jeśli źródło ma dużo kompresji, jest tylko 1080p to czasem zmniejszenie sali kinowej na małą salę albo duży TV pozwala wyostrzyć obraz. Ale niektóre 1080p naprawdę
@kosmo1989: jesli zrodlem jest film z 1989r to tak, tam nie ma kompresji, tam jest niedoskonalosc sprzetu ktorym bylo to krecone, nie jestem w stanie poprawic tego w zaden sposob jesli film zajmuje 70GB a ciagle wyglada tak samo, tak samo bylo z gremlinsami i z powrotem do przyszlosci
ale zupelnie inaczej to wygladalo z nowym filmem z 2022r gdzie juz czernie byly czarne a nie ziarnem

z 1080p co pewnie
@twardy_kij: na amazon prime vr niestety jest hd 720p a nie fhd https://www.amazonforum.com/s/question/0D56Q00009ptGbsSAE/what-video-resolutions-are-supported-on-prime-video-vr-oculus-app
Amazona można odpalić jeszcze w przeglądarce oraz w aplikacji bigscreen. W bigscreenie można zmieniać miejsce gdzie siedzimy. Mam wersję 128gb więc nie napakuję filmów, można niby podłączyć dysk usb, pendrive, ale nie chce mi się w to bawić. Niektórzy mają włączone kompy cały czas w tym serwery nas więc to dla mnie nie problem. W vd i innych
@kosmo1989: rzeczywiscie jest w 720p, zerknalem wtedy tylko, ja tam i tak tylko stare filmy ogladalem ale i tak slabo to wyglada, 1GB 1 film, ot tyle dobrze ze mozna sciagac do pamieci ogladac ofline
no w sumie tak, w takim wypadku to sprawdze jak przez przegladarke, pewnie normalnie w 1080p

strapa aubiki

lepiej od razu taka cegle diy na 18650
ten od kiwi normalnie trzyma bez problemow, nawet nie wiem
twardy_kij - @kosmo1989: rzeczywiscie jest w 720p, zerknalem wtedy tylko, ja tam i ta...

źródło: S8609a2f0b47944199cbd194fed3f5c69P

Pobierz