Wpis z mikrobloga

@Ranger nie wiem, ale w kotle kondensacyjnym jak sama nazwa wskazuje, wywoływana jest kondensacja spalin poprzez ich schłodzenie i odzyskiwanie w tym procesie ciepła utajonego. Może to po prostu energia zużyta na przepompowanie wody odbierającej ciepło?Tam musi być nie więcej niż około 50°C-60°C. Widziałem tylko wersję gdzie ten obieg podłączony był do ogrzewania podłogowego.
@janznetu: @GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni widzę, że pod tym numerem licznika znajduje się też taki opis w innych instrukcjach:
AC007. Zużycie energii w trybie chłodzenia. kWh x

Może to chodzi tylko o część energii, którą uzyskało się z kondensacji, a nie samego spalania?
"Proces pozyskiwania ciepła przebiega dzięki schładzaniu, czyli kondensacji spalin w wymienniku ciepła do temperatury kondensacji kotła gazowego (ok. 30–40°). "
@Ranger: @janznetu: np. w tym kotle jest taka funkcja (pkt. 6 tabele i licznik 6.2.1).
https://dedietrich.pl/wp-content/uploads/2023/02/MCR3_evo_IT_v.03.pdf
Mi się wydaję, że to ma zastosowanie przy dodatkowej pompie ciepła. Może napisz do producenta po co to jest, bo faktycznie żadnego wyjaśnienia.

W tabelach podano również parametry mające zastosowanie tylko wtedy, gdy kocioł jest używany z innym wyposażeniem.