Wpis z mikrobloga

#telewizory #ps5 #gry

Chciałbym kupić OLEDa 55 cali, głównie pod granie na PS5 i okazjonalnie seriale/filmy. Mam na oku modele:
- PHILIPS 55OLED718 - około 6k zł
- PHILIPS 55OLED818 - około 8k zł - różnica między powyższym to nowa generacja OLEDów, OLED-EX z tego co kojarzę, trochę lepsza jasność + IMAX Experience (cokolwiek to jest i jak działa) + lepsze dźwięk bo ma subwofera, ten 718 go nie ma. Plusem Phillipsów są te diody na tyłach ekranu.
- SONY XR-55A80LAEP - około 8.5k zł - nie znam się na najnowszych technologiach, ale ma o wiele więcej technologii wspierających granie, jednak brak GSync i FreeSync.

A może ktoś zaproponuje coś innego z LG albo Samsunga? Najlepiej aby był to model z 2023 z technologiami wspomagającymi granie. Jak napisałem, nie znam się kompletnie na najnowszych technologiach. Obecnie gram na monitorze 27 cali od iiyamy, typowo zaprojektowany pod długie siedzenie przez monitorem aby oczy nie bolały, wodotrysków tam nie ma i też dużo nie oczekiwałem od tego monitora, ale jest w miarę ok.

Najbardziej zastanawiam się nad pierwszym Phillipsem 718, bo dużo naczytałem się dobrych rzeczy o tym tv. Co prawda, nie jest to najwyższa technologiczna półka, kasa też nie jest dla mnie problemem, ale dopłacanie 2-3k tylko po to, żeby zobaczyć lekko głębszą czerń w jakiejś scenie w grze, mi się nie opłaca. TV powinien posłużyć tak na min 2-3 lata. Jedyna rzecz, która mnie martwi, to częsty brak wymienienia Phillipsów w rankingach TV pod gry. Zazwyczaj to Sony albo Samsung wygrywa, chociaż zaraz za nimi są jakieś TCL I Hisensy, więc trochę nie ufam tym rankingom i traktuje je jako reklamę marketingową.

Mógłbym prosić o radę? :) Z góry dzięki!
  • 13
  • Odpowiedz
@void_0 mam LG 55 cali c2 i jest świetny. Obraz igła, a przynajmniej dla mnie, bo się przesiadłem z 32 calowego Samsunga, który miał już jakieś 10-15 lat xD Kupiłem go za około 5 tysięcy rok temu i niczego nie żałuję.
  • Odpowiedz
  • 0
@inflacja_biedaku, @korbuzz Dzięki wielkie! Oglądam C3 i cena jest w miarę ok, około 6.3k za 55 cali (są tańsze ale z jakichś noname sklepów i bałbym się tam zamawiać XD). Z tego co kojarzę to LG sprzedaje matryce dla Phillipsa i jedyna różnica między ich oledami a Phillipsa to dodatkowe technologie (często oparte o AI) aby poprawić obraz. Mam też znajomego co ma Sony 2 letniego XR Bravia jakaś tam, jego
  • Odpowiedz
@void_0: to git, różnice rzeczywiście z reguły nie są kosmiczne, Philipsy i Panasonici miały problemy z gradacją przez marny procek Mediateka ale Philips na szczęście przeszedł już na nowy. Większe różnice są głównie w upłynniaczu i funkcjach poprawy obrazu - skalowanie, wygładzanie gradacji.
Nie wiem czy brak oficjalnego wsparcia dla G-synca i Freesynca wiele zmieniał w praktyce u Sony bo widze że wg rtings zakres VRR jest taki sam jak u
  • Odpowiedz
@void_0: mam Philipsa 55OLED707, trochę tańszy od tego co Ty rozważasz. Jestem bardzo zadowolony, nie było sytuacji żebym widział jakieś niedoskonałości. Sam też rozważałem LG oraz Sony Bravię w podobnych pieniądzach i jednak Philips na tym polu położył konkurencję. Jedyne do czego się naprawdę mogę przyczepić to do słabych głośników, no ale i tak wcześniej czy później kupisz soundbara ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@MisPluszowyZWadaWymowy: Tutaj muszę przeprosić i ten Sony o którym pisałem ma te Synci, po prostu nie są one wypisane w specyfikacji na stronie sklepu (dokładnie MediaMarkt), na oficjalnej stronie Sony są one wymienione. Przejrzałem też oficjalne specyfikacje 718 i C3 i jedyna różnica, tak jak zresztą pisałem, to użyte autorskie technologie pod obraz - sama 718 ma dodatkowe wsparcie Dolby Gaming, LG tego nie ma, przynajmniej nic nie piszą o tym
  • Odpowiedz
  • 1
@Given: Prawda, w recenzjach słabszy dźwięk jest wspominany w porównaniu do 818 gdzie jest subwofer, ale gdybym wybrał 718 + soundbara z subwoferem to wyjdzie mi 7.5k kontra 8k za sam TV.
  • Odpowiedz
@void_0: polecam kanał HDTVTest na youtube, bardzo technicznie podchodzi wiec dla nieobeznanych niektore rzeczy moga byc slabo zrozumiale ale jako jedyny testuje tak szczegolowo oledy. Niestety nowych Philipsow jeszcze nie testował ale jest ten Sony i LG C3 i porównanie miedzy nimi.
  • Odpowiedz
@void_0: no i ja sobie dobrałem jeszcze profi kalibrację obrazu, różnica jest spora przed i po ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczególnie że matryce stosowane przez Philipsa to OLED od LG, który naprawdę robi robotę.
  • Odpowiedz
@void_0: nie widzę sensu przepłacać za aktualny model w przypadku LG, oni zajmują się OLEDami od dawna i ich ubiegłoroczne modele są identycznej jakości jak tegoroczne. (a czasami wręcz możesz zaliczyć upgrade kupując starszy model)
Kup C2 a jak chcesz coś lepszego to dołóż do 65 cali bo warto

Philipsy są chyba po prostu droższe od odpowiedników
  • Odpowiedz
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki: Nie znam się dokładnie, ale różnica między C2 i C3 to raptem 300-500 zł, przynajmniej te modele i zapewne submodele, które przeglądałem.

Philipsy są chyba po prostu droższe od odpowiedników


I tu mnie zdziwiłeś, bo ja znowu czytałem, że pod względem jakość/cena wygrywają z flagowcami konkurencji. Ten model, który mnie najbardziej interesuje 718, na premiere kosztował około 8k za wersje 55 cali, teraz są promocje na około 5.5-6k - przedział
  • Odpowiedz