Wpis z mikrobloga

@cynamonowazaslona: W każdym, nawet najbiedniejszym kraju, zawsze jest jakiś mały procent bogatego społeczeństwa. Robisz jakiś biznes pod nich, jeśli masz doświadczenie, to mogą to być jakieś usługi w stylu dobry elektryk, hydraulik, automatyka domowa.

Biorąc pod uwagę zdolności Gapcia, to mógł się ustawić z Dziwiszem i otworzyć restaurację na europejskim poziomie, tylko że do tego też trzeba mieć doświadczenie, logistykę, żeby mieć dobre i świeże produkty. W sumie mógłby nawet rano wstawać i się snuć skuterkiem na targ ;d
Chociaż tez nie wiem czy Dziwiszowe imperium dobrze przędzie, z tego co widziałem u Miszy to nie ma tłumów, więc łatwiej im sprzedawać udziały w złotym interesie awokado xD

I TERAZ
  • Odpowiedz
@cynamonowazaslona: a co tam można zrobić, rybi łeb mówił kiedyś o jakimś dobrym mechaniku, nie partaczu co otworzył warsztat, co z tego że robił dobrze jak nikt nie chciał za to płacić bo społeczeństwo biedne no i w końcu zamknął warsztat.
A dwa że Gapa jest tak leniwy że nawet jak śpi to się męczy.
  • Odpowiedz
@cynamonowazaslona Second hand z jakościowymi rzeczami. Kambodża jest zalana chińskim badziewiem. W Siem Reap są dwa japońskie sklepy z używanymi rzeczami (nie tylko ciuchy, również meble, ceramika i inne) i według mnie tylko tam można trafić coś porządnie wykonanego.
  • Odpowiedz
elektryk, hydraulik, automatyka domowa.


@colezka: Wiesz dlaczego w takim razie polscy specjaliści nie palą się do podatkowych Rajów typu Dubaj, Singapur, Tajwan Kambodża?
Tania siła robocza i względnie biedne społeczeństwo. Do Kambodży póki co największą polska marka eksportową jest menelstwo
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Sobaka: według mnie powodów jest kilka. Jeżeli chcesz optymalizować podatkowo, to jest wiele innych lepszych miejsc.

Kampucza - biedny kraj, bez żadnej infrastruktury (poziom szpitali, szkolnictwa), słabe drogi. Nie orientuje się czy Kampucza jest uznana za raj podatkowy, jeśli tak, to klient zagraniczny zapłaci dodatkowy podatek. Brak ZUSu, to tez nie jest świetne rozwiązanie.

Emiraty - tutaj według mnie są spore różnice kulturowe, kobiety są nadal mocno
  • Odpowiedz
Zapomniałem dodać, że pewnie gdybym był zmuszony mieszkać w Kampuczy, to by znaczyło, że coś poszło w moim życiu mocno nie tak, i szukałem kraju bez ekstradycji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz