Wpis z mikrobloga

@pogromca_indianin: nie wiem jak do UE, ale czytałem ostatnio że np. do NATO może wstąpić tak jak to było z Niemcami mimo że były rozbite i we wschodniej części siedzieli Sowieci. Wiem że cieszy cię taka możliwość. Póki co jednak UE prędzej czy później to cel docelowy.
  • Odpowiedz
  • 19
@panzerfucker RFN nie był w stanie wojny a NRD było osobnym bytem państwowym. Oba państwa były normalnie uznawane na arenie międzynarodowej. porównanie z dupy.
  • Odpowiedz
@pogromca_indianin: Beka z tych ciągłych informacji. Ukraińskie onuce od początku wojny donosiły jak to zaraz Ukraina dostanie jasne deklaracje dołączenia do NATO czy tam UE. I za każdym razem wielkie gówno. Ile już było tych szczytów NATO, na których miały paść DRAMATYCZNIE ważne dla Ukrainy decyzje a po szczycie okazywało się, że kompletnie nic w tym kierunku się nie stało xD. Nawet mój pies jest mądrzejszy i jak ze dwa razy
  • Odpowiedz
  • 2
@panzerfucker czyli zakładasz okupację terytorium Ukrainy przez Rosję czyli dalej to nie jest adekwatne porównanie do Niemiec. To były jednak w jakimś stopniu niezależne państwa, nie będące w konflikcie zbrojnym ani nie były w części okupowane.
  • Odpowiedz
@kam966: NRD nie była niezależna tak samo jak PRL nie był niezależny. Nie na darmo o obaleniu komuny i przewrocie demokratycznym tamtych czasów mówimy jako o odzyskaniu niezależności czy wolności. Może nie wszystko jest takie same ale już politycy coś zawsze mogą wymyśleć.
  • Odpowiedz
@panzerfucker Niemcy były podzielone podobnie jak dzisiaj podzielona jest Korea. RFN to była taka demokratyczna i technologiczna Korea Południowa, a NRD wprawdzie daleko było do Korei Północnej, ale reprezentowała obóz komunistyczny. W każdym bądź razie oba państwa były uznawane przez największe mocarstwa (USA, ZSRR) na arenie międzynarodowej i nie były z nikim w stanie wojny oraz miały uregulowany status granic.
  • Odpowiedz