Wpis z mikrobloga

@nt22: no właśnie ale chodzi o to, że te zęby są troche krzywe, tzn. jeden jest lekko wysunięty przed drugi poza tym korzenie zębów były całkowicie popękane i cudem jest to że jeszcze się tzrymaja na miejscu.
@nt22: jestem już trochę za stary na śmiganie z aparatem, poza tym, jak już mówiłem zęby są martwe i się kruszą. nie ma sensu ich ratować czy prostować. Poza tym prędzej czy później zwyczajnie skruszą mi się na jedzeniu choćby nawet jabłka, wolałbym uniknąć sytuacji kiedy będe musiał popylać bez 2 dolnych jedynek :D dlatego też chce za wczasu coś z nimi zrobić.
ale koronka ma wiele minusów, trzeba ją jakoś zamocować


@nt22: Nom. Oszlifować zęby, na których się mają te koronki trzymać.

@maluuutki: Korzenie były popękane? I ciągle się wszystko trzyma i nic się nie działo?

kanałówka -> korony

Nie widzę sensu usuwania zębów i zamieniania ich implantami.
@Farrahan: miałem chirurgicznie usuwane ropnie z masy kostnej z powodu połamanych korzeni. dentystka mówiła że to cud że sie to wszystko trzyma kupy. miałem robione kanałowe leczenie i jakieś wzmocnienie korzeni ale to dało mało wymierne efekty ponieważ zęby się "chybocą" i pękają. To 2 dolne jedynki, reszta zębów jest zdrowa i nie chciałbym w nie ingerować, ale jeśli bym musiał....

nie wiem czy zauważyłeś ale we wcześniejszych wpisach mówiłem, że
@Farrahan: no to ostatnie pytanie i już cię nie męczę :) czy da się na licówkach "wyrównać" zęby względem siebie? jeden ząb jest cofnięty, drugi wypchnięty. na PW wyślę zdjecie jeśli to nie problem.