Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem nowego telefonu, skłaniam się ku iPhone 15 Pro ale naczytałem się sporo negatywnych komentarzy na jego temat i już sam nie wiem. Przez myśl przechodzi mi jeszcze Samsung S23 Ultra. Dotychczas użytkowałem jedynie Androida.

#iphone #samsung #telefony

Wybieram:

  • iPhone 15 PRO 58.3% (63)
  • Samsung S23 Ultra 41.7% (45)

Oddanych głosów: 108

  • 12
@takikaprys zależy na czym Ci najbardziej zależy ʕʔ ja od kilku miesięcy używam 14pro, przesiadłam się z Huaweia P30 (do tej pory używałam tylko androidów) i jeśli chodzi o filmy/zdjęcia jestem MEGA zadowolona, extra klasa. Jeśli chodzi o samą obsługę iOS to idzie się przyzwyczaić ale jest kilka irytujących rzeczy, których obsługa na androidzie jest zdecydowanie prostsza i bardziej intuicyjna. S23ultra wygrywa właściwie tylko zoomami - jeśli nie
@takikaprys zgranie zdj z iPhone’a na kompa - nie ma problemu, działa to tak samo jak w przypadku androida. Problem jest w drugą stronę - nie prześlesz zdj z kompa na iPhona tak łatwo. Ja akurat korzystam z iCloud i to jest najlepsze wyjście, bez kabli. Z kompa przesyłam zdj na chmurę, a z chmury już bezpośrednio do pamięci telefonu.
@takikaprys jest jeszcze jedna sprawa.
Iphony mają swój własny format w którym zapisują zrobione zdjęcia i filmy - HEIF/HEVC. Filmy i zdj mają świetną jakość i jednocześnie nie zajmują dużo miejsca. Ale galeria zdj Windowsa nie odczytuje plików w tych formatach (ʘʘ) Dla mnie to akurat nie problem bo najczęściej obrabiam surowe zdjęcia w Lightroomie na iPhonie i wtedy po zapisaniu obrobionego zdj ono z automatu zapisuje się
Alzena - @takikaprys jest jeszcze jedna sprawa.
Iphony mają swój własny format w któr...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@vulcanitu: samsung też lobbuje w kongresie usa za utrudnianiem napraw telefonów przez niezależne serwisy? Samsung też pozywa firmy tworzące akcesoria do swoich telefonów? Samsung też sprzedaje telefony z gigantycznym zyskiem? Samsung też projektuje komputery tak aby doszło do ich uszkodzenia po jakimś tam czasie?
@PozdroPocwicz: robi to w korei( ͡° ͜ʖ ͡°) robi reż gorsze procki i wciska je na rynek europejski. No i tak, samsung też bawi się w parowanie komponentów do płyt głównych, nie wspominając o uwalaniu kamer po zrootowaniu urządzenia. Więc proszę nie gadać, że szajsung jest jakkolwiek lepszy od jabłkowych #!$%@?ów