Wpis z mikrobloga

Podobno niektóre partie #trazodon zostały wycofane przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Mija już prawie miesiąc, nowe partie nie przyszły. Leku (Trazodone Neuraxpharm) prawie nie ma w ogóle aptekach - wydaje mi się, że nawet jak są (wg "gdzie po lek" w okolicach Suwałk), to nie będą mieli możliwości sprzedaży. Czy to prawda? Czy może jednak nadal apteki sprzedają ten lek?

Proszę o odpowiedź od #farmacja #farmaceuta lub innych zaznajomionych tematem. Bo jeśli można kupić (na receptę), to będę szukał jakiegoś suwalskiego wykopka, by poszedł do apteki i kupił dla mojego kolegi
  • 8
A pytałem się, czy NA PEWNO nie ma zamiennika, to mówił, że nie. No to uwierzyłem bez weryfikowania


@gimnazjumqqq: bo trittico nie jest zamiennikiem trazodonu neuraxpharm, gdyż różni się szybkością uwalniania substancji czynnej
w aptece nie dostaniesz trittico jeżeli masz receptę na trazodon, musisz iść do lekarza po nową
@gimnazjumqqq: jeśli jest na ktomalek/gdziepolek to jest dostępny w sprzedaży. Apteki mają obowiązek ściągnąć ze stanu lek tego samego dnia jak lek dostanie decyzję o wycofaniu z obrotu. Z reguły wycofywane są konkretne serie. Zawsze możesz zadzwonić do apteki i zapytać czy jest w sprzedaży.