Wpis z mikrobloga

Mam w samochodzie w schowku AUX i USB. Chcę to wykorzystać do muzyki z telefonu, ale nie kablem, tylko przez bluetooth. Możecie polecić jakieś dobre adaptery? Cena nie gra większej roli (do 250 zł luźno). Zależy mi na tym, żeby nie ograniczał się wyłącznie do SBC. W telefonie mam AAC, SBC, aptX i LDAC.

Wstępnie upatrzyłem sobie Ugreen CM279, ale może jest coś lepszego?

#audio #audioboners #samochody #caraudio
Antibambino - Mam w samochodzie w schowku AUX i USB. Chcę to wykorzystać do muzyki z ...

źródło: attachment

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Antibambino:
Osobiście nie używałem, ale Ugreen wydaje się dobrym wyborem.

Mają sensowny chip of BT. W parametrach nie chwalą się DACiem, ale jeśli losowy redditor ma rację to jest tam ALC4042 który ma dobre opinie.
Szczęśliwie BT w wersjach 5.x nie wprowadza nic co by Cię interesowało, więc nie ma potrzeby szukać nic z wyższą wersją niż gołe
  • Odpowiedz
(ewentualnie zastanów się dalej jeśli masz dobre audio w samochodzie i planujesz odtwarzać z iphone'a - Apple ułomnie trzyma się AAC)

Update: Podobno ten adapter ma też AAC. Więc urządzenia Apple'a nie będą na nim aż tak ułomne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Aramil: Dzięki za konkretną odpowiedź. () Samochód mam od dwóch tygodni, póki co podstawowe audio BMW, ale już myślę o profesjonalnej instalacji. Na razie chcę podłączyć telefon (S21 Ultra).
  • Odpowiedz
@Antibambino: a nie możesz sobie zmienić radia na inne fabrycznie które ma BT? Wtedy nie będziesz musiał kupować adaptera i sterowanie z kierownicy będzie itp itd.
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak: Można wszystko, tylko pytanie o sens. Na co dzień jeżdżę 4 km do pracy i 2 razy w tygodniu 1 km do sklepu, ale opcje mieć fajnie, a taki adapterek za niecałą stówkę mi ją da.
  • Odpowiedz
@Antibambino: Mam ten transmiter baseusa, nic lepszego nie kupisz, jakość świetna. W sumie lepsza niż większość aut za 100k xD bo ma BT5.0 a nie 4.0

Ten ugreen to jakies gowno jak dobrze czytam, nie ma stałego zasilania przez usb, musialbyc go co chwile ladowac
  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: Ale jedną usłyszysz, a drugiej już nie. Jak chcesz, to przeczytaj wpis od początku. Nie mam wybitnego audio w samochodzie, ale jak za 40 zł więcej mogę mieć urządzenie ze świetnym kodekiem, to dołożę bez zawahania. Dołożyłbym i więcej, gdyby np. Creative produkował tego typu urządzenia, bo potrafili to robić.
  • Odpowiedz