Wpis z mikrobloga

@PiccoloColo: Ja ostatnio w akcie desperacji trafiłem na kanał jakiegoś VTubera z Tajwanu co nagrywał po chińsku i jego avatarem była chyba jakaś postać z Genshin Impact. Na szczęście wpadł na pomysł żeby dodać angielskie napisy. Tutorial był git.
  • Odpowiedz
@PiccoloColo: Potrzebowałem zmienić głowicę drukującą w drukarce Canon Pixma. Wszystkie filmiki po polsku pokazywał jak wyjąć i włożyć głowicę, ale nikt nie pokazywał, jak wprowadzić drukarkę w tryb serwisowy, żeby był jakikolwiek dostęp do kasety z głowicami. Zrezygnowany, trafiłem przypadkiem na filmik jakiegoś Pajeeta, który krok po kroku wszystko wyjaśnił i zmieniłem głowicę w kilka minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@S-Type: A wszystko dałoby radę znaleźć w 5 minut, gdyby tylko ludzie pisali teksty, bo teksty są indeksowane przez wyszukiwarki, w odróżnieniu od filmów, gdzie masz tylko krótki tytuł i opis (w którym i tak nie ma konkretów). YT i wszędobylskie filmiki zabijają wartości edukacyjne w internecie, i nie chodzi mi tu o wiedzę powszechną, tylko o jakieś specyficzne zagadnienia.
  • Odpowiedz
  • 1
@DrDevil To prawda. Internet zasrany jest filmami z poradnikami, które można było zmieścić w kilku linijkach prostego tekstu, a zamiast tego, masz 20 minut bredni i minutę na temat. W poradnikach, które oglądałem, najbardziej #!$%@?ące było "należy wprowadzić drukarkę w tryb serwisowy", ale ani słowa, jak to zrobić, a w instrukcji na ten temat cisza (°°
  • Odpowiedz