Wpis z mikrobloga

Dupa Mireczki,
Rok temu kupiłem używanego Zotaca 3080Ti. Jakoś we wrześniu karta zaczęła odpalać dziwne akcje. Raz na moment wyskoczyły artefakty, raz w grze ekran zrobił się czarny i wentylatory rozkręciły się do oporu.

Napisałem bezpośrednio do supportu Zotaca i opisałem problem, kazali odesłać do sklepu, bo wyglądało to na problem z VRAM.

Wysłałem kartę do sklepu w którym była pierwotnie kupiona, a tam reklamacja została odrzucona bo karta miała być wcześniej rozkręcania. Także karta wraca do mnie nienaprawiona.

Nauczka na przyszłość żeby nie kupować jednak już używanych kart, nawet na gwarancji. Karta nie wyglądała na rozkrecaną.

Najlepsze jest to że ta karta syntetyczne testy przechodzi bez problemu. Pomęczyłem ją Furmarkiem i OCCT i nic. Działała stabilnie, temperatura do 82 - 83 stopni dochodziła a karta działała jak nowa.

No nic, dojadę ją już do końca, może do tego czasu uda mi się uzbierać na jakąś 4070 albo 4070Ti.

#zalesie #pcmasterrace
  • 28
@Huntley O, nie wiedziałem o tym, jak karta wróci to coś poprubuje z tym.

@dawid-poselski Też prawda, jednak karta nadal jest/była na gwarancji. Więc uznałem że jak coś, to przecież serwis naprawi. No jednak nie.

@Sztywnesutkiszatana Było tak: karta już długo była w serwisie, gdzieś od 20-któregoś września. W zeszły piątek napisałem do sklepu czy coś już wiadomo, odpowiedzieli mi, że ponaglą serwis. Dzisiaj dostałem drugą odpowiedź, że właśnie reklamacja odrzucona.
Było tak: karta już długo była w serwisie, gdzieś od 20-któregoś września. W zeszły piątek napisałem do sklepu czy coś już wiadomo, odpowiedzieli mi, że ponaglą serwis. Dzisiaj dostałem drugą odpowiedź, że właśnie reklamacja odrzucona.

@JanushTDI: Jesli twierdzą, że karta była rozkręcana: dlaczego nie odesłali jej od razu tylko trzymali ją tak długo? Moim zdaniem to wygląda jak próba pozbycia się problemu, którego nie potrafią sami naprawić. Karta powinna mieć naklejki/plomby
@dawid-poselski Mogę, owszem. Ale sprzedający odpowie że pewnie ja rozkręcałem, na allegro minął już czas na zgłoszenie problemu z zakupem. Zgłoszę na policję to umorzą. Myślę jeszcze co dalej jednak.

@Sztywnesutkiszatana To też mi przez myśl przeszło, ale jeśli to provlem z VRAM, to raczej każdy serwis byłby w stanie wykurować i wlurować nową kość.

Zdjęcia własnego przed wysłaniem nie mam, mam z ogłoszenia którego kupiłem.
Pobierz JanushTDI - @dawid-poselski Mogę, owszem. Ale sprzedający odpowie że pewnie ja rozkrę...
źródło: temp_file2059519068798194868
@JanushTDI: hm, na zdjęciach z tych artykułów nie widać, żadnych naklejek na śrubkach:
https://www.tomshardware.com/reviews/zotac-rtx-3080-ti-amp-holo-review
https://hexus.net/tech/reviews/graphics/148100-zotac-gaming-geforce-rtx-3080-ti-amp-holo/

Może być ciężko udowodnić, że nie jest się jeleniem :(
Ale żeby powalczyć do końca: odbiłbym piłeczkę do serwisu, żeby jakoś udowodnili, że karta była rozkręcana zanim oni to zrobili.
@JanushTDI: Pozostaje pogratulować poprzedniemu właścicielowi. Termopadów się nie rusza póki jeszcze są dobre, a są dobre nawet 5 letnich kartach. Wymienił, pewnie dał złe grubości, chłodzenie już prawidłowo nie działało i coś jebło
@Huntley Bardzo możliwe. Uważam jednak że termopady pięciu lat to nie wytrzymają. Skruszeją i stracą właściwości.

Wróci. To przepastuję ją i dam nowe jakieś i może jeszcze podziała. Już teraz to mogę se z nią robić co chce.

Niech to będzie przestrogą dla potencjalnych zainteresowanych zakupem używanego GPU, zwłaszcza z serii 30xx. Karta działała rok i zaczęły się problemy. Niby działa, ale czy pochodzi tydzień czy kolejny rok to już loteria.
@Huntley A jaki producent?

Tutaj chcę wymienić bo przed wysyłką karta w grach była bardzo głośna, może to ją trochę uciszy.

Pamiętam że jak czyscilem lapka, Della 7559, to termopady się porozpadały i musiałem wymienić. A miał wtedy ze 3 lata.
@Huntley To Zotac Amp Holo.

Próbowałem trochę zbić temperatury robiąc undervolt ale praktycznie każda gra się potem sypała, raz nawet system się wysypał.

MSI, teraz używam stareńkiego GTXa 1080 od MSI, Armor OC, więc nawet nie najlepsza od MSI a nadal działa i jest cicha jak nowa.

Sugerowałbyś zostawienie tego jak jest i nie wymieniać termopadow? Czy wymienić i mieć nadzieję że jeszcze podziała?