Wpis z mikrobloga

Cześć,
Szukam auta tak do 30tys, silnik105-140KM, 4 drzwi. Moje typu to Astra J 2012, Kia Ceed II 2012, Audi A3 2010 1.6. Chcę je jako drugie auto, w miarę ekonomiczne i na kilka lat. Które byście polecili?
W Astrze celowałem w 1.4T i może do tego w przyszłości LPG, w tej cenie można kupić coś z przebiegiem do 140tys.
Kolega doradza KIE Ceed obojętnie w jakim silniku. Mam na oku 1.6 diesel z polskiego salonu, w tej cenie kupi się ale najtańsze auta bo one ogólnie stoją wyżej.

#motoryzacja #kupieauto #jakieauto
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Bad_Wolf: Dziennie 12km w jedną stronę drogami powiatowymi. Trasa dłuższa to tylko weekendami niekiedy. Teraz miałem diesla VAG i właśnie po takim traktowaniu co jakiś czas turbina przycina się. Ale w KIA nie ma zmiennej geometrii chyba.
  • Odpowiedz
@Damik: to nawet nie zaczynaj z dieslem, nawet nie zdarzy się zagrzać, dpf/fap będzie zaraz problemem

Kup benzynę z pośrednim wtryskiem i zagazuj, lepiej na tym wyjdziesz
  • Odpowiedz
  • 0
@skumac: @Bad_Wolf A jakbym wziął Astrę 1.4T z fabrycznym 10 letnim gazem to będzie dobry wybór? czy lepiej samemu gazować? Bo jest taka 2013r za 28tys z gazem (prywatna oferta) i inna 2013r za 30tys bez gazu z mniejszym przebiegiem (sprowadzony w komisie), na zdjęciach wygląda jak nowa. Z 1.6 są tylko 2 w promieniu 100km w hatchbacku z tych nowszych i nie wyglądają tak dobrze.
  • Odpowiedz
@Damik: Czytałem kiedyś artykuł w auto świecie, pisali że lepiej samemu gazować, bo wtedy ma się mniej wyeksploatowany silnik, niż tak jak w tym przypadku, po 10 latach jazdy na LPG.
  • Odpowiedz
@skumac: to nie ma znaczenia. Silnik jest tak samo wyeksploatowany, dobrze założony gaz jest "przeźroczysty" dla silnika.

Problemem jest "czas życia" zbiornika, wtrysków, reduktora. Może się okazać iż serwis gazu będzie zbliżony cenowo do nowej instalacji
  • Odpowiedz