Wpis z mikrobloga

#pytanie #ksiazki #kindle #amazon #czytniki

Potrzebuję pomocy w wyborze czytnika książek.

Padł mi właśnie Oasis (swoją drogą, miałem trzy czytniki, wszystkie straciłem z mojej winy - pierwszy upadł z dużej wysokości, drugi zgubiłem, na trzecim uklęknąłem podczas szukania go; jeżeli jednak ktoś traktuje swoje czytniki godnie to są sprzęty niezawodne i nie do zajechania, na długie lata). Najchętniej kupiłbym nowy identyczny, bo byłem megazadowolony, jednak może coś tańszego?

W Oasis podobało mi się najbardziej to, że miał przyciski po jednej ze stron urządzenia. Jeżeli trzymalem w lewej ręce, przesuwałem nimi strony. Jeżeli w prawej - obracałem urządzenie, tekst obracał się o 180 stopni razem z nimi i przyciski miałem już po drugiej stronie. Ten bajer podobał mi się najbardziej i z niego nie chcę rezygnować.

Jeżeli znacie coś tańszego (niekoniecznie Kindle, ale najlepiej) z taką funkcją, to biorę, jak nie to kupuję nowego Oasisa.
  • 6
@Pink_Floyd: zmieniłem Oasis 3 na Pocketbook Era, ponieważ dużo z Legimi korzystam. Działa tak jak piszesz. Nie ma większych minusów. Gdy przerzucam po 10+ stron poprzez przytrzymanie przycisku to myśli dłużej. Wtedy lepiej wklepać numer strony zamiast "przewijać". Bateria lepsza niż w Oasis 3.
Zawołam @Cyfranek bo może coś nowego jest
@Pink_Floyd: Napisałem takie trochę wypracowanie o tym, czemu się z tobą zgadzam w temacie fizycznych guzików: zobacz najpopularniejszego Inkbooka: Calypso Plus, ma podwójne guziki, bardzo wygodne, po bokach obudowy(jak trzymasz pionowo, to górne jest do tyłu, dolne są do przodu, można zmienić.
Ja zacząłem używać czytnika poziomo, dzięki temu mam większą czcionkę, lepiej i szybciej mi się czyta. Wedle poradników ludzi co się zajmują badaniem czytania, idealnie jak w linijce jest
RabarbarDwurolexowy - @Pink_Floyd: Napisałem takie trochę wypracowanie o tym, czemu s...

źródło: czytnik1

Pobierz
@Pink_Floyd: Jak wyżej napisał wacek_1984, PocketBook Era jest tańszy a podobnie zaprojektowany. Może być trochę wolniejszy od Oasisa. Na przykład ja wyłączyłem żyroskop odpowiadający za automatyczne obracanie tekstu, bo reakcja była za wolna. Tu recenzja: http://cyfranek.booklikes.com/post/5149398/recenzja-pocketbook-era-z-siedmiocalowym-ekranem-e-ink-carta-1200
Jeśli nie potrzebujesz dostępu do wypożyczalni typu Legimi czy Empik Go, niezłą opcją jest też Kobo Libra 2. Tu recenzja: http://cyfranek.booklikes.com/post/5241239/recenzja-kobo-libra-2-z-ekranem-e-ink-carta-1200
Osobiście inkBooka odradzam - niestabilne oprogramowanie, słabowita bateria, po jakimś czasie (niezbyt długim) przyciski
@Cyfranek: @RabarbarDwurolexowy: A gdyby koszt nie miał, aż takiego znaczenia? W sensie mogę wydać 1000zł, mogę trochę więcej, to co najlepiej wziąć? Oasis wydaje mi się trochę stary, nie ma nawet USB-C, więc pewnie za kilka lat będę szukał po domu kabla do ładowania. Myślę nad Kindle Paperwhite Signature Edition, ale może jest coś lepszego?