Wpis z mikrobloga

Mam problem, próbowałem podłączyć kabel od panelu power led i lampa od panelu chyba się spaliła. Zapaliła się przy starcie, a po sekundzie zgasła po czym pojawił się nieprzyjemny zapach.
Nigdzie na płycie nie było miejsca na 3piny więc wsadziłem go tak jest na instrukcji w LED_C. Ktoś może mi powiedzieć co się tutaj #!$%@?ło? W poprzedniej płycie nie było problemów.

#amd #komputery #serwispc #pcmasterrace #pytaniedoeksperta
tomosano - Mam problem, próbowałem podłączyć kabel od panelu power led i lampa od pan...

źródło: temp_file596040277617777465

Pobierz
  • 15
@tomosano: Dziwi mnie, dlaczego w twoim wypadku wtyczka zasilania power Led ma taki rozstaw pinów.

Powina zostać podłączona do złącza F_PANEL w piny przeznaczone na ledy z obudowy.

LED_C ma zapewne wyższe napięcie do zasilania diod RGB - 12V
Które nie jest przeznaczone dla tego typu diody z obudowy front panelu.

https://cdn.discordapp.com/attachments/476854921816440873/1169358465634930809/image.png?ex=65551cef&is=6542a7ef&hm=18bb531e5ac92099d352ef0c5cc7173ee182402bee2a9a3df9062e08a5e6f2d6&
maniek50005 - @tomosano: Dziwi mnie, dlaczego w twoim wypadku wtyczka zasilania power...

źródło: image

Pobierz
@tomosano: Tak - dlatego dziwię się dlaczego w tym egzemplarzu obudowy jest wtyczka tak szeroka, z czego środkowy pin nie jest obsadzony.

Jakieś OEMowe rozwiązanie - nietypowe niż inne stosowane standardy?

Praktycznie we wszystkich komputerach złącze Front panelu ma identyczny rozstaw pinów i zawsze widziałem w obudowach złącza dwupinowe do obsadzenie tego złącza.

Co to jest za egzemplarz obudowy i jaka tam płyta główna była wcześniej?
@gomjeden: A tutaj, w ten sposób.

Widywałem już tego typu złącza F_panela złączone w ten sposób.
Powiem ci, że nigdy jakoś nie zwracałem uwagi na te pozostałe złącza pod Speakerem.

Ale teraz odrazu jest widoczne, gdzie powinna zostać taka wtyczka podłączona ;D
A dzięki tobie dowiedziałem się czegoś nowego w zakresie komputerów stacjonarnych ;D

Dziękuję ci ;D
@tomosano: Hmm, ta płyta główna też ma standardowy pinout złącza front panelu - w sensie dokładnie taki jaki masz w obecnej płycie.

Nie przychodzi mi nic do głowy gdzie mógłbyś mieć podłączoną tę wtyczkę 3 pinową z diody przedniego panelu wtyczkę szerokości 3 pinów.

Jedynie co mi tak akurat pasuje do tego to złącze Speakera - ale wtedy oczywiscie ta dioda by się prawie nigdy nie świeciła.
Tak, to zupełnie nie
maniek50005 - @tomosano: Hmm, ta płyta główna też ma standardowy pinout złącza front ...

źródło: image

Pobierz
@tomosano: czy ty właśnie zapakowałeś płytę główną z 2020 do obudowy z 2006? Dżizas, chłopie, to jest zabytek który debiutował wieki temu w cenie 90$ a nie jakaś kolekcjonerska perełka z tytanu i złota...
@tomosano: każdy inaczej definiuje dobrą cenę (np. dla mnie zbyt tanio to <400zł, tanio to w okolicach 600zł a optymalnie do 1000zł), w każdym segmencie są jakieś ciekawe modele i jest w czym wybierać.
A co do tego że to nie komp gamingowy to absolutnie nie o to mi chodziło: chodzi o to że tego Matrixa zjadają obecnie pod każdym względem biedabudy za 300-400zł, on już po prostu dawno zapracował na