Wpis z mikrobloga

Kiedyś pisałem o chęci zamieszkania w Mysłowicach i w sumie nadal szukam czegoś. Znajomy znajomego ma na sprzedaż mieszkanie do remontu w okolicy ulicy Wielka Skotnica. Zastanawiam się tylko nad bezpieczeństwem w Mysłowicach, bo czytając tag na wykopie odnoszę wrażenie jakby Mysłowice były jakimś drugim Bytomiem, gdzie śmierć ma czychać za każdym rogiem xD. Z statystyk policji za 2021 i 2022 wynika, że w całej dzielnicy wielka skotnica ma miejsce najmniej przestępstw w mieście. Dodam, że nie jestem ze Śląska, jedyne co to mieszkałem w Katowicach na Paderewskiego i ligocie przez ostatnie 4 lata więc jakieś obeznanie mam, ale biorę też pod uwagę, że Katowice mogą się różnić od mniejszych miast na Śląsku.
Ogólnie chciałem poprosić Mirków znających miasto o swoje spostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa w Mysłowicach. Mówiąc bezpieczeństwo mam na myśli jakichś kiboli i patologię, ewentualne ryzyko kradzieży itp.
Z góry dzięki za odpowiedzi
# #myslowice #slask #nieruchomosci
Turyferariusz - Kiedyś pisałem o chęci zamieszkania w Mysłowicach i w sumie nadal szu...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 6
@SirSherwood Mysłowice są wygodnym miastem dla mnie ze względu na 10-15 minutowy dojazd do wszystkich lokalizacji wokół których skupiają się moje sprawy życiowe przy spoko cenach za nieruchomości. Jedyne czego właśnie się obawiam i dowiem się pewnie po przeprowadzce to ta kwestia bezpieczeństwa. Niby nigdy nie dostałem przekopy na mieście ani żadnych takich rzeczy nieprzyjemnych nie doświadczyłem, ale i tak mam #!$%@? na tym punkcie zeby tak zostało xd
@Turyferariusz: Wiem, ze troche spoznione, ale moge dorzucic kilka groszy, bo przeprowadzilem sie tutaj rok temu. Wczesniej 6 lat mieszkalem w Krakowie.

Na plus:
- Bliskosc centrum aglomeracji - Katowic
- Dobry dojazd do Krakowa (zarowno drogowy jak i kolejowy)
- Generalnie tanie nieruchy, a jak sie dobrze poszuka i umie ponegocjowac to nawet bardzo tanie
- Spory wybor duzych mieszkan (mnie akurat interesowalo mieszkanie 65m+)
- Podstawowe uslugi w wiekszosci