Wpis z mikrobloga

Witam to już piąty dzień ku zjednoczeniu Włoch

Rozpoczynamy od wojny z Turkami o odbicie z ich rąk Sardynii, która do tej pory była w rękach Genui, lecz utraciła ją po krótkiej wojnie.

Działania wojenne były podzielone, na te początkowe obronne, aby potem przeistoczyć się w działania ofensywne.

Broniąc swojego wybrzeża nadziałem się na dość duża armadę turecką, która to zniszczyła mi całkowicie flotę.

W tym samym czasie na północy wojska algierskie zostały rozbite przez moje wojsko, a sprzymierzone wojsko rozbiło wielką armię turecką zmierzającą do Turynu.

Te działania spowodowały wycofywanie się wojsk do Bośni i dalej w głąb Turcji, oddział będący na Sardynii zdobył twierdzę.

Rokowania pokojowe dały mi dość duży zastrzyk gotówki oraz Sardynię.

Rekonstrukcja Savoyskiej armady doprowadziło do podwojenia ów floty w moich szeregach.

Zacząłem tworzyć core, co po ukończeniu dało taki efekt

W tym miejscu mój kraj Sardinia-Piemont stał się silnym graczem w basenie morza Śródziemnomorskiego.

Pierwsza wojna z serii dwie pieczenie na jednym ogniu.

Burgundia silnie wspierana przez Wielką Brytanie wypowiedziała wojnę Dauphine, na co nie mogłem pozwolić, dlatego też wojnę im wypowiedziałem przy opcji „Take Dauphine”

Państwo Kościelne nie było obojętne dlatego też moje wojska szybko zajęły Rzym, Prowansję oraz Anconę, rokowania pokojowe zakończyły się w taki sposób

Cel zjednoczenia bliski.

Unia Personalna z Brandenburgią troszkę mnie zaskoczyła, lecz oczywiście pozytywnie

Druga wojna z serii trzy pieczenie na jednym ogniu.

Wykorzystałem trick i zaatakowałem Salzburg

Do wojny dołączyła Mantua oraz Państwo Kościelne.

O czym tu mówić, Aneksja Mantui oraz Rzymu do tego Salzburg stał się moim wasalem taki wynik tej krótkiej potyczki.

Tak jak pisaliście, pojawiła się informacja o żądaniu oddania Rzymu Papieżowi.

Opinia -20 i tak nic nie zmienia, a w międzyczasie i tak już się robił Core.

I oto dążenia stały się faktem!

Tworzę Zjednoczone Włochy, otrzymuje Core wszystkich ziem zamieszkanych przez kulturę Włoską jak i oczywiście tworzę taką kulturę.

Jednoczenie ziem rozpocząłem od podbicia Genui oraz całego Neapolu:

KLIK!

Wasalizacja Chorwacji uchroni ją przed atakami z zewnątrz, a mi doda parę srebrników.

Chorwacja póki co zreformowana, wróci do korzeni.

A tak oto prezentuję się mapa świata.

Na koniec dodam, Wielka Brytania strasznie osłabła, Burgundia nawet była w wojnie z nimi, Brytania co 5 lat atakuje Francję tworząc na ich ziemiach nowe państewka.

Co na przyszłość?

Zapewne podbije cały Neapol, a potem poszukam innego kraju na grania.

Skrót:

Wojna z Turcją, odbicie Sardyni

Utworzenie Sardyni-Piemont

Podbicie Mantui oraz Państwa Kościelnego

Wasalizacja Salzburga

Utworzenie Zjednoczonych Włoch

Podbicie Genui oraz przejęcie jednej prowincji Neapolu

Wasalizacja Chorwacji

Co na przyszłość?

  • 5