Wpis z mikrobloga

Mam już umówiona kwalifikacje do zabiegu ale w klinice która nie oferuje metod mikrosoczewkowych. Czy te nowsze metody są jakims gamechangerem? Są mniej inwazyjne ale czy to jakoś znacząco przekłada się na bezpieczeństwo i zmniejsza znacznie szansę wystąpienia skutków ubocznych utrzymujących się przez długi czas? Klinika która wybrałem ma dobre opinie ale nie oferuje tych metod i z nowszych jest jedynie femtolasik i zastanawiam się nad pójściem do optegry która oferuje lentivu
#laserowakorekcjawzroku #oczy #oko #wzrok #okulistyka
  • 8
  • Odpowiedz
@anonanonimowy321: najpierw sprawdz czy takie lentivu jest dla ciebie (np jak masz astygmatyzm ktory trzeba obrobic po bokach a nie na srodku to sie nie da). od lentivu nowszy jest chyba smart sight. przy nich szybciej sie wszystko goi, bo w fentolasik robisz taki duzy platek ktory nigdy sie nie zagoi do konca, a w tych nowszych z tego co pamietam ten "nadmiar" ktory sie tworzy, wyciaga sie w jednym miejscu
  • Odpowiedz
@rtg_: 29lat krótkowzroczność -3 astygmatyzmu nie mam.
W klinice w której nie ma metody mikrosoczewkowej mi takiej nie zaproponują dlatego myślę o tym żeby pójść do optegry
czytałem jakieś badania że w tym femtolasiku ucina się znaczną część nerwów łzowych i one nie powracają do pierwotnej ilości. W związku z tym częściej się oko wysusza albo mruga z inną częstotliwością a dwa że niby ten płatek który wycinają po ponownym założeniu
  • Odpowiedz
@anonanonimowy321: jak wada cie nie dyskwalifikuje to ja bym nie szedl do optegry a tam gdzie maja smart sighta. z tego co czytalem, to jest on tak jakby o nowsza generacja tego lentivu. kilka klinik w polsce je robi poki co
ja mialem isc na fentolasik ale koncowo zrezygnowalem i czekam na nowsze metody ktore zminimalizuja potencjalne efekty uboczne
  • Odpowiedz
@rtg_ a do smartsight się kwalifikujesz? Czy nie i dlatego czekasz na coś nowszego na co się możesz załapać? Ja na razie też fentolasik odpuściłem, ale o tym Smartsight mało informacji w necie i sam już nie wiem co o tym sądzić
  • Odpowiedz
@xiyejako: nie, z tego co pamietam to robia minusy astygmatyzmu, a ja mam plusy.
czytalem o jakiejs metodzie co od jakiegos czasu testuja gdzie nie trzeba nic nacinac i ma miec duzo mniejsze skutki uboczne, ale nie pamietam teraz jak sie nazywa. no i kilka lat pewnie zejdzie zanim sie pojawi
  • Odpowiedz