Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kiedyś interesował się zakupem mopa parowego posiadając zwierze? Warto/nie warto? Czy trzeba jednocześnie korzystać ze zwykłego biorąc pod uwagę że nie płuka się go w trakcie sprzątania czy jednak trzeba wymieniać szmatkę?

Czyszczę psu łapy ale nie wiem czy to efektywne, zdarza się ze białe skarpetki są brudnawe.

#psy #agd
  • 6
@daddyissues_: Zależy na jakim poziomie czystości Ci zależy, mam mop parowy viledy ten duży i praktycznie nie używam. Na jednej szmatce jak jest względnie czysto spokojnie mieszkanie 100-130m2 ogarniesz, potem szmatka do prania.

U mnie prawdziwym game changerem okazał się odkurzacz z funkcją mycia philipsa (9000 model czy coś), ale u mnie warunki hardcorowe - dwójka dzieci i Golden retriever ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@daddyissues_: Mop parowy działa znacznie skuteczniej niż zwykły mop.
Szmatka dość szybko robi się czarna od brudu którego zwykłym mopem nie wytrzesz, więc czasami warto wypłukać szmatkę podczas sprzątania, ale nie jest to szczególnie problematyczne.
IMO warto kupić mopa z różnymi przystawkami, np do szyb, szczotkami do fug, itp.
@daddyissues_: Szczerze mówiąc, to nie. Kupiłem dawno temu z ciekawości jakiś najtańszy
https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/mopy-parowe/mop-parowy-ariete-4164
Sprząta świetnie, do tego nie mogę się przyczepić.
Problemem są szmatki, które są niemal jednorazowe. Są przyczepiane na rzepy, które pod wpływem wysokiej temperatury bardzo się niszczą i nie chcą trzymać się mopa. Gdy już się przyczepią, to sprząta się naprawdę świetnie, ale zdarza się że podczas pracy szmatka i tak się odkleja od mopa. Problem rozwiązałem za