Wpis z mikrobloga

Mozilla thunderbird nie wyświetla w pełni mojej stopki. Wyskakuje komunikat: „W celu ochrony prywatności, zdalna zawartość została zablokowana przez program Thunderbird”. Nie czyta np. logo firmy, które jest zapisane na dysku google. Czy da się to obejść, żeby klient nie musiał ręcznie tego akceptować i stopka była od razu widoczna w całości?

#mozilla #poczta #google #programowanie #html #komputery #elektronika #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ujdzie: Mam stopkę w kodzie html. Na outlooku się wyświetla komuś elegancko, a na thunderbirdzie nie czyta tylko logo firmy. Jest biały pusty kwadracik. Jak to ugryźć?
  • Odpowiedz
@Blackol12: osadzić w mejlu. Nie linkować do obrazka gdzieś w internecie, tylko obrazek ma być częścią wiadomości.

Jak z tym zwykłym kopiuj wklej nie wyjdzie to pewnie jakiś generator znajdziesz.
  • Odpowiedz
@ujdzie: Mam stopkę w kodzie html.


a w tym kodzie zapisane wyświetlenie obiektu "z internetu". Co jest conajmniej nieładne, nieprofesjonalne, i niepoprawne - bo tą metodą można obchodzić anonimowość, śledzić odbiorcę, lub nawet próbować wstrzyknąć mu jakiś złośliwy kod
Od strony odbiorcy - nie wiesz, czy nadawca nie wysyłał maila z taką stopką, w której jest unikalny link do tej zawartości zewnętrznej, i otwarcie takiego maila zostaje natychmiast zarejestrowane "bo pobrano tą unikalną zawartość", to jeszcze z pełnymi danymi - z jakiego IP odbiorca maila się odezwał (a za tym idąc - geolokalizacja IP - i wiadomo gdzie dany odbiorca to odebrał), kiedy, na jakim kliencie poczty itp (bo to wszystko może serwer tej zawartości - nawet głupiej grafiki z logo - zarejestrować sobie).

Na outlooku się wyświetla
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque: Czyli jak najlepiej wykonać taką stopkę? Ręcznie + wstawić logo jako grafikę?

Chodzi mi o to, żeby poprostu moje logo firmowe było wyświetlane u każdego bez wyjątku (nawet w nowych wiadomościach)
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque: Czyli do każdego maila ręcznie będę musiał załączać swój plik z logo np. z pulpitu?

I dobrze rozumiem, że plik nie może być w chmurze, tylko właśnie u mnie na pulpicie i do niego ma być podana ścieżka?
  • Odpowiedz
@Blackol12: źle rozumiesz.

W czym wyrzeźbiłeś ten podpis? Da się tam wkleić ten obrazek? Wtedy będzie osadzony (będzie "niewidocznym" załącznikiem).
  • Odpowiedz
  • 0
@ujdzie: Użyłem jakiegoś generatora.
Wypełniłem pola, wstawiłem zdjęcie logo na mój dysk google i podałem do niego ścieżkę. Z tych danych wygenerowało mi kod html, który wkleiłem w ustawieniach na thunderbirdzie.
Sama stopka jest bardzo fajna, tylko na niektórych mailach właśnie nie czyta bez manualnej akceptacji obrazków co psuje cały efekt.
  • Odpowiedz
  • 0
@ujdzie: Pobrałem wszystkie grafiki na pulpit, pokonwertowałem je do jpg, ustawiłem ścieżki i zasysa teraz bezpośrednio z pulpitu zamiast z hostingu internetowego. Błędu nie wywala, więc jest gitara.
  • Odpowiedz