Wpis z mikrobloga

Robię sobie sam liquidy na bazie PG/VG 50/50 i nigdy nie wiem jakie aromaty kupować.
Niektóre mają napisane:
Rozpuszczalność w wodzie: Nie
inne:
Rozpuszczalność w wodzie: Tak
Większość jako nośnik ma podany glikol, niektóre etanol.
Które z nich powinienem kupować?
Ostatnio trafiłem na kilka, które nie były wstanie w ogóle wymieszać się z bazą i pływały na wierzchu przeciekając przez grzałkę i nie dając aromatu.

#epapierosy
  • 9
  • Odpowiedz
@satanasluciferi: Glikol i gliceryna to nie woda więc nie interesuje cię rozpuszczalność w wodzie. Liquidy na bazie glikolu/gliceryny będą szybciej ulegały homogenizacji poprzez dyfuzje a te na etanolu dłużej. Jeżeli masz jakiś aromat co się kiepsko miesza to poprostu daj mu czas. Pomijam już fakt iż tak naprawdę zgodnie ze sztuką to po wymieszaniu powinieneś czekać od 48h do 1 miesiąca zależnie od użytego aromatu.
  • Odpowiedz
Pomijam już fakt iż tak naprawdę zgodnie ze sztuką to po wymieszaniu powinieneś czekać od 48h do 1 miesiąca zależnie od użytego aromatu.


@CabalEnjoyer: niektóre leżały około miesiąca i jak nie mogły się wymieszać tak nie mogły
  • Odpowiedz
@LSkiper: a o czym swiadczy? poczytaj tag to zobaczysz ze najlepsze i najpopularniejsze ein'y to jednorazowki wiec full moon to i tak grubo powyzej poziomu tego miejsca :)... a jak poczytasz to co ja pisze to od dlugiego czasu sugeruje dwie marki i nie jest to full moon
  • Odpowiedz