Wpis z mikrobloga

No elo wariaci mam pytanie w imieniu babci. Babe mieszka w gierkowskim bloku z wielkiej płyty i od zawsze ciągnie telewizje z anteny na dachu. Aktualnie odbiera 10 kanałów i w tygodniu pojawiło się jej info w postaci pasków na kanałach (tvp1, polsat, puls, trwam i tvn), że od 7 listopada nie będzie mogła tych analogowych kanałów oglądać. Pomyślałem, że potrzebuje dekodera to skoczyłem do sklepu kupiłem dekoder wiwa dvbt2 (ten co wygląda jak przerośnięty pendrive). Podłączyłem, włączyłem wziąłem się za wyszukiwanie kanałów i nic nie odnajduje. Wyprzedzając pytania sprawdzałem dwa różne wejścia hdmi, usb tak sam dwa różne, resetowałem do ustawień fabrycznych itd. Nie mam zielonego pojęcia czemu nic nie znajduje. Wybrałem się do jej spółdzielni mieszkaniowej, ale już zamknięte było. Ktoś coś bo jedyne co mi przychodzi do głowy to
a) pieprzenięty dekoder (mała szansa jak interfejs się pojawia i szuka)
b) jakiś specyficzny przedpotopowy sygnał czy coś
A co do telewizora to nie wiem jaki dokładnie, ale to lg już bez dupy circa about kupiony 10 lat temu
#tv #telewizja #dvbt #pytanie #kiciochpyta #elektronika
  • 9
  • Odpowiedz
@13124532: wiesz co jak na dekoderze nic nie znalazło to już na samym telewizorze babci wziąłem wyszukiwanie kanałów tylko zamiast dać antena to zaznaczyłem kablówka i pojawiło się tam z dupy upc. Dałem wyszukaj i znalazło te same 10 kanałów analogowych.
@plaisant prawde mowiac to sie na tym nie znam. sam nie mam telewizora od lat i slyszalem jedynie jak jakis czas temu ludzie masowo kupowali te dekodery to myslalem, ze
  • Odpowiedz