Wpis z mikrobloga

#njumobile
Nie kumam tej oferty nju światłowód.Ona jest PATOLOGICZNIE korzystna dla klienta.Jakim cudem nju oferuje neta za 40 Zeta miesięcznie,bez konieczności podpisywania umowy na określony czas? To by jeszcze można było zrozumieć ale co dziwniejsze,za instalację kasują tylko 50 zł.Za przeciągnięcie kilkunastu metrów kabla po klatce schodowej,wiercenie,borowanie i dają jeszcze router za darmo.Gdzie jest haczyk? Przecież sam kabel to jest kilkaset złotych+koszty robocizny technika że 150 zł/h.
Przy tej ofercie instalacja powinna z 500 Zeta kosztować.
  • 6
  • Odpowiedz
@polot: sprawa jest prosta. To budżetowa marka Orange, a oferta nie jest obecna wszędzie, tylko w wybranych lokalizacjach. Tak sobie Orange dogąszcza sieć, bo jak masowo zaczęli kłaść światłowody to zaczeli od bloków i potem pikaczufejs, że nie tak łatwo złapać tam klienta jak ludzie mają już UPC / Vectrę i do tego w innej technologii, więc kable nie będą pasować do światła (a ludzie bardzo, bardzo nie lubią czegoś zmieniać
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@FrasierCrane tylko ja nie rozumiem ich polityki.Instalacja neta to już są duże koszty i jak rezygnujesz to nie dość,że nie płacisz żadnej kary umownej to jeszcze stajesz się właścicielem kabla światłowodowego wartego kilkaset złotych-przecież technicy nie przyjdą ci na chatę i nie powiedzą oddawaj kabel,który masz w ścianie.

Już pomijam fakt,że 39 zł za neta to są jakieś grosze.To jest praktycznie za darmo.
  • Odpowiedz
@polot: Bez tego jest sytuacja taka, że masz instalację doprowadzoną do klatki schodowej, ale nie masz klientów, więc poniosłeś koszt, a nie masz przychodu. Ponadto pamiętaj, że Orange pcha pakiety usług jak się tylko da, także w tym NJU, gdzie jest zachęta do telefonu razem ze światłem. Ponadto raz wykonana instalacja zazwyczaj już zostanie, wiec klient może wrócić, albo do samego Orange, albo (jeżeli to punkt Światłowodu Inwestycje) w dostępie hurtowym.
  • Odpowiedz
  • 0
@FrasierCrane: hmmm...widzę,że masz sporą wiedzę.Powiedz mi jeszcze kilka rzeczy:
1.Prędkość neta to fikcja.W normalnym użytkowaniu w zupełności wystarczy 25-50 mb/s.Przy oglądaniu YouTube czy przeglądaniu wykopu nie ma znaczenia czy masz neta 25 mb/s czy 1000 mb/s I tak działa to tak samo.W ogóle nie rozumiem tego idiotycznego wyścigu na prędkość : "#!$%@?,panie! prędkość 1 giga,bierz pan a będziesz miał pierdyliard razy szybszy net!" W ogóle nie wiem po co komu swiatłowód
  • Odpowiedz
@polot: @1 - wyścig na prędkości jest z tego samego powodu dla którego np. w smartfonach jest wyścig na coraz mniej istotne dla Użytkownika rzeczy (typu np. bateria) - bo nie ma na co już się ścigać. Cyferki Klient najszybciej dostrzeże w komunikacji marketingowej, a ze realnie to zysk dla klienta z każdym kolejnym 100Mbps jest coraz mniejszy to nieistotne. Psychologia tak działa. No i pamiętaj też, że część Klientów bierze
  • Odpowiedz
  • 0
@FrasierCrane: jeszcze pytanie techniczne jak prowadzone są kable po piętrach?
W bloku moich rodziców-rok budowy 91' kable biegną przez szachy w którym są liczniki prądu-obszerny szachty,z dużymi drzwiczkami na każdym piętrze.

U mnie-rok budowy 2001-chyba przez plastikowe rurki zalane w betonie,albo ulożone pod tynkiem-na klatce nad drzwiami nam puszkę,podobną do elektrycznej,i w tej puszce chyba koncówka kabla do przyłącza,z tej puszki przewiert do mieszkania.
ALE-u mnie w piwnicy też jest pusta
  • Odpowiedz