Wpis z mikrobloga

Cześć. Czy ktoś z was poradził sobie w telewizorze TCL z irytującymi powidokami w dynamicznych scenach? Model to TCL 65C749. Z tego co zauważyłem, to głównie problem dotyczy filmów/seriali z Dolby Vision i już nie mam siły do kombinowania z ustawieniami.

Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny, bo nie chce mi się wierzyć, że telewizor za ~5k ma taką irytującą wadę i nie da się jej wyeliminować.

#tcl #telewizory #pytanie
  • 7
@kimunyest95: no TCL nie słynie z jakości. Moi dziadkowe kupili jakiś najprostszy model po wprowadzeniu dvbt2 i po kilku mc pojawił się denerwujący problem z wpadaniem TV w pętle włączał się i wyłączał samoczynnie. Na szczęście serwis gwarancyjny sobie z tym poradził i teraz jest ok. Oni są zadowoleni bo TV prosty w obsłudze, słuchawki działają wraz z głośnikami, mają TV satelitarną na nim, kosztował 600zł. Moim zdaniem jakość obrazu jest
@niedasieukryc: ten TCL to jest model za ~5k złotych, a tyle co mi napsuł nerwów to szkoda słów. Dziadkom kupiłem Hisense za 1600 i prosto z pudełka gra elegancko, od roku zero problemów.

Wracam do LG. Już mi się odechciało cudowania. Z modelu z NanoCell byłem bardzo zadowolony (obecnie w eksploatacji u mojej mamy) i na dodatek LG ma świetne piloty, a TCL daje takie barachło jak do telewizora Kruger matz
@niedasieukryc: mi to tam w sumie wszystko jedno. Ja oglądam tylko Ekstraklasę, ale jak już się oczy przyzwyczają do 4K i rozmiaru 55-65 cali, to ciężko zejść niżej.

Różowa męczy Netflixa, HBO, etc., więc to jest zasadniczo odbiorca docelowy.