Wpis z mikrobloga

#wybory wszystko spoko ale czemu bylo takie parcie na to żeby nie brać tych kart do referendum? Chodziło tylko o to że to referendum pisowskie ? Ja osobiście z 3 z czterech postulatów się zgadzałem i myślę że większość polaków też a przynajmniej jeśli chodzi o migrantów i białorus. No chyba że rzeczywiście 60% polaków i 30% głosujących jest za tym żeby przyjmować imigrantów i otworzyć sobie szlak na białoruś #polityka
  • 8
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: bo pytania były kretyńsko sformułowane. W normalnym referendum pytanie po pierwsze jest neurtralne (tu miałeś "wyprzedaż"), a po drugie odnosi się do konkretnego aktu prawnego. Tu były pytania wręcz otwarte i do niczego konkretnego się nie odnoszące. Ponadto był to element nielegalnej kampanii pis - poza budżetem komitetu na wybory parlamentarne.
Zresztą masz to tu podsumowane:
https://youtu.be/KX9uN0w27OE?si=BgLJL1TDkpVSf8rJ&t=1617
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: Bo pytania były tendencyjne, do tego stworzone specjalnie pod kampanię wyborczą.
A gdyby dodano inne istotne kwestie jak np kompromis aborcyjny, nie wiem jakaś kwestia finansowania TVP czy kościoła itd to ludzie by wzięli w tym udział. A tak ludzie wiedzieli że to cyrk.
  • Odpowiedz