Wpis z mikrobloga

informacje rozpowszechniają jakieś niepewne dla mnie konta


@Aquamen: było już w tym tygodniu mnóstwo podobnych informacji np. o Katarze który miał zapowiadać atak, potem zostały oczywiście oficjalnie zdementowane.

Najważniejsze jest opieranie się na POWAŻNYCH (Reuters, AP, oficjele zachodni etc.) źródłach a nie na nieznanych kontach z twittera powołujących się na dalsze nieznane źródła.
Szewko to naukowiec - on ma obsesję faktów. Dopóki info się nie potwierdzi na stówę to on tego nie poda.


@jjb_: jeśli chodzi o bliski wschód to może i tak, ale na temat sytuacji na Ukrainie niejednokrotnie bredził niesamowicie, a za zwrócenie uwagi od razu banował
@Aquamen: To nadal 900km do granicy Izraelskiej.
Wśród porwanych są obywatele Amerykańscy i USA jest zdeterminowane żeby ich odbić i zniszczyć wszystko co stanie na ich drodze. Arabowie jak zwykle dają się rozgrywać - ich atak teraz kiedy Ameryka (lotnictwo) jest gotowa do walki po stronie Izraela miałby jeszcze mniej sensu niż ukraińskie szturmy na pola minowe. Może być wojna sześciodniowa 2.0.
@harcerz: to o czym mówisz wymagało by pełnej mobilizacji w US ARMY. Nie wiem czy to właśnie ma miejsce nie sprawdzałem (przerzut wojsk/ściąganie z urlopów żołnierzy)

Jednak jedno jest pewne. Nawet ze wsparciem USA Iran to zdecydowanie lepszy przeciwnik dla Izraela niż parędziesiąt tysięcy chłopów w klapkach z inżynierią rakietową "ze szwagrem w garażu".

USA pewnie chciałoby dorwać się w końcu do tych podziemnych wirówek Iranu. Czytałem ostatnio, że są już
@Aquamen: USA wystarczą te dwa lotniskowce i wszystkie latadła które tam trzymają, nie ma potrzeby na "boots on the ground" - te zepewnia Izrael. No chyba że mowa o specjalsach których wyślą jak tylko ustalą gdzie są zakładnicy z amerykańskim obywatelstwem.
Amerykańskie rakiety HARM do niszczenia radarów/plotki weszły do użycia w 1985, na pewno kwatermistrz może wskazać kilka skrzynek takich którym zbliża się data ważności do spożycia i w sumie lepiej
Pobierz harcerz - @Aquamen: USA wystarczą te dwa lotniskowce i wszystkie latadła które tam tr...
źródło: pepe aiplane bomb