Wpis z mikrobloga

Gdyby mi ktoś powiedział 8 lat temu, że wykopki będą głosować na PO i aktywnie zachęcać do głosowania na Tuska to bym pomyślał, że to nieśmieszny żart.
Zbiorowa amnezja? Skleroza? Nie wiem co się stało, ale wiem jedno - jeśli Tusk wygra to za 4 lub 8 lat będziecie błagać, aby Kaczyński wstał z grobu i zaczął rządzić Polską.

Rządzi PO -> wyborcy nie wytrzymują i wybierają PiS -> Rządzi PiS -> wyborcy nie wytrzymują i wybierają PO -> Rządzi PO -> Wyborcy nie wytrzymują i wybierają PiS

I tak do usranej śmierci.

#4konserwy #bekazlewactwa #wybory #polityka #gorzkiezale #przegryw #gehenna
damienbudzik - Gdyby mi ktoś powiedział 8 lat temu, że wykopki będą głosować na PO i ...

źródło: 63f6f2e3-8d29-46b8-a78a-1e2328950580

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@damienbudzik: bo rządy ponad 30 mln krajem to nie zabawa żeby je powierzyć partii która dowodzi mentalny gimbus i 40 latek który przez całe życie uprawiał wolny zawód polityka aktywisty. A obu jest ukrytymi fanatykami religijnymi.
  • Odpowiedz
Gdyby mi ktoś powiedział 8 lat temu, że wykopki będą głosować na PO i aktywnie zachęcać do głosowania na Tuska to bym pomyślał, że to nieśmieszny żart.

Zbiorowa amnezja? Skleroza?


@damienbudzik: Wiesz ze 8 lat temu wiele osob ktore dzisiaj sie tu udziela mialo jakies 12 lat? Jest tutaj wiele ludzi ktorzy nawet nie pamieta innych rzadow niz PIS. Jestes starszy niz ci sie wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
  • 2
Wiesz ze 8 lat temu wiele osob ktore dzisiaj sie tu udziela mialo jakies 12 lat?


@mackbig: Też mam takie wrażenie, że większość - za rządów Tuska i potem Kopacz - co najwyżej grała w Tibię po szkole, a nie interesowała się polityką i stąd takie a nie inne nastroje na wykopie
  • Odpowiedz
Bezpartyjni Samorządowcy, Polska Jest Jedna


@damienbudzik: Te dwie partię i tak nie mają szans na wejście do sejmu, więc głosując na nie marnuje swój głos który w największej częsci przeniesiony zostanie na PIS. Wkurzający system ale nic z tym nie zrobię. Trzecia droga to jedyny akceptowalny wybór.
  • Odpowiedz
@damienbudzik:

Rządzi PO -> Wyborcy nie wytrzymują i wybierają PiS


otóż nie tym razem. Pis narobił tyle afer że przez 8 lat tego się nie posprzątaja. Jeśli tylko tvp zacznie być znowu obiektywne to połowa emerytów dostanie zawału a druga połowa będzie pluć na pis do końca życia.
  • Odpowiedz
@damienbudzik: W polsce problemem jest to że nie ma odpowiedzialności za czyny czy rozdawanie pieniędzy z publicznego budżetu będąc urzędnikiem czy politykiem, oraz nie ma kogoś kto by tego pilnował i nakładał kary więzienia czy utraty majątku. Wygrana opozycji jest raczej przesądzona to chociaż mam nadzieje zapewne głupią że pociągną tych poniektórych #!$%@?ów do odpowiedzialności min. szymczyka i tego co z nim chlał na komendzie za spowodowanie zagrożenia.
  • Odpowiedz
@damienbudzik:
Mam 31 lat i pamiętam:
-końcówkę III kadencji sejmu (97-01), kiedy rządziło AWS, a w opozycji było SLD,
-IV kadencję, kiedy do władzy doszło SLD (01-05)
-V skróconą kadencję (05-07), po niezadowoleniu z rządów SLD, do władzy doszedł PiS
-IV i VII kadencja to rządy PO (07-15)
-VIII i IX rządy PiS (15 - obecnie)

Pamiętam ogromne złodziejstwo i afery SLD (właściwie PiS najbardziej mi przypomina SLD z lat 01-05).
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś liczy na rozliczenie PiS, to historia wskazuje, że małe są szanse na to:
-AWS obiecywało rozliczyć PZPR, nastąpiło raczej rozgrzeszenie niż rozliczenie.
-PiS i PO w 2005 obiecywały rozliczyć SLD, nic takiego się nie stało
-PiS w 2015 obiecywał rozliczyć PO, znów żadne faktyczne rozliczenie nie nastąpiło.

Co zabawne, już po 4 kadencjach sejmu wybranego w demokratycznych wyborach (w tym pierwszej bardzo krótkiej), Polacy zatęsknili za komunistami i znów wybrali
  • Odpowiedz
@damienbudzik: A widzisz, ja pamiętam wykop jeszcze z roku 2007 (mniej więcej od tego roku śledzę politykę na poważnie) i później i wtedy był on totalnie antypisowskim i raczej przychylnie do PO nastawionym portalem.

Dopiero później rozkręcili tu swoją działalność korwiniści, słynny 2015 rok, a potem wiadomo jak to było. "W pierwszej na Bosaka, a w drugiej na Dudę".

Nie będę głosować na KO, ale rządy Tuska były najlepsze w Polsce
  • Odpowiedz
  • 0
dobrze, że mam Cie oznaczonego jako agitatora PIS. Polecam artykuł 500 afer pis.


@dlugi-gr: A to tylko jest PO i PiS? Mamy system dwupartyjny, coś mnie ominęło?
Dlaczego za każdym razem jak ktoś pisze negatywnie o PO to od razu ktoś pisze "AEEEEAAA za PiSu jest gorzej". Przecież to ta sama śpiewka co PiSowców "AAEEAEAE a PeŁo też kradło"
  • Odpowiedz