Wpis z mikrobloga

Koledzy, jakbyście przerobili taką skrzynkę, aby grzało podłogę równo na załóżmy 27 stopni?

Aktualnie jest podłączone pod kocioł gazowy, ale z racji, że są też grzejniki, to kocioł na około 50 stopni. Ktoś nie wstawił mieszacza, tylko bezpośrednio podpial podłogowe pod centralne rurami fi22 CU.

Chciałbym na wejściu wstawić pompkę i mieszacz. Mam dość dużo miejsca z lewej strony skrzynki.

#hydraulika #ogrzewanie
jalop - Koledzy, jakbyście przerobili taką skrzynkę, aby grzało podłogę równo na załó...

źródło: temp_file405568891886049114

Pobierz
  • 10
@jalop bo tego sie w gazowym nie montuje. Wyjeb to, i przy kotle daj mieszacz lub cos co poleca Stanisław Migas lub klimakatowice na YT, kocioł ma sterować, a nie gówno zawór
@jalop ciekawe czy są jakies przepisy które tego zabraniają, no jakis jelop #!$%@?. jak lubisz mieć gorące grzejniki, to cie bedzie podłoga parzyć w stopy? i panele bedzie wykręcać?
@powodzenia tak to wygląda, że jak się podłoga zaczynała robić gorąco, to właściciel czyli mój kolega zamykał zawory na podłogowe xD i kawałek na korytarzu gorący a reszta zimna
@jalop: Jeżeli masz tylko ogrzewanie podłogowe, to piec powinien być ustawiony na 35st. Ja tu widzę brak zaworów elektrostatycznych, więc jedynie ręcznie możesz kombinować. Polecam jednak iść w listwy sterujące + czujniki temp w pomieszczeniach.