Wpis z mikrobloga

#izrael #wojna #palestyna #bliskiwschod

Tam sobie patrzę i Muzułmanów w Gaza STrip + West Bank jest ponad 5,5 mln. Do tego w samym terytorium Izraela jest kolejne 2,5 mln Muzułmanów a Żydów ok 7,2 mln. Gdyby administracyjnie to był 1 kraj i nie było takiego cyrku z celowym wydzielaniem rzekomych autonomii palestyńskich to w demokratycznych głosowaniu muslimy zapewne by wygrali.

Na chwile obecną trwa demograficzny wyścig. Muslimy dociskani kolanem mają coraz gorszą demografie a Izrael stara się importować obywateli nowych z całego świata.
Gaza Strip funkcjonuje jak Getto, oni nawet własnego portu nie mają oprócz chyba rybackiego. Logistyka na łasce Izraela, ewentualnie przez jedną drogę z Egiptu...
West Bank Już dawno nie jest administrowany przez Palestyńczyków. Jest de facto rozbity na xx pomniejszych obszarów autonomiczny pomiędzy którymi znajduje się jakby szachownica terenów kontrolowanych militarnie przez Armie Izraela gdzie wpychają na siłę nowych osadników.
  • 7
@wuwuzela1 czemu uważasz że by wygrali? Gaza miała swoją władzę to Hamas ja w 2007 czy którymś wywalił z okien. Do tego Palestyna wbrew pozorom nie była okupowana, mogli pokazać że się ucywilizowania, bo i pokazali xF
@fraciu: zapomniałem, że Hamas to nie muzułmanie...

Palestyna wbrew pozorom nie była okupowana,


@fraciu: xd co ?
Francuski Mandat w Syyrii i Libanie. Mandat Brytyjski ( Dawna Palestyna) została rozbita na Jordanie i Palestyne i tę Palestyną następnie przemianowano na Izrael po II WW a tubylców zapędzono do rezerwatów.

tu ja kto wyglądało tuż po I WW

Jak widać po obrazku Nawet IraQ był Brytyjskim Mandatem.
wuwuzela1 - @fraciu: zapomniałem, że Hamas to nie muzułmanie...
Palestyna wbrew pozor...

źródło: 1920-mandate_for_palestine

Pobierz
@wuwuzela1 chodziło mi o teraz z tą okupacja. Co do Hamasu ciekawy jesteś jak wygaldalo poparcie dla tej ogranicji wśród samych Palestyńczyków, z tego co czytałem, zabraniali im uciekać do miejsc której Izrael wskazał. Po prostu mogła to być władza terroru wśród samych Palestyńczyków.
No właśnie muzułmanie nie są sobie równi, Egipt zrobił sobie porządek czerpie kasę na trójkątach, Jordania tak samo....
@wuwuzela1: Rozróżnij okupacje od aneksji bo różnica jest w świetle prawa międzynarodowego. Poza tym, nikogo po II WW nie zapędzono do rezerwatów, podzielono mandat Palestyny w 1947, po czym wszyscy sąsiedzi nowo powstałego Izraela postanowili go zaatakować... xD Jak to się skończyło może świadczyć nazwa tej wojny w historiografii arabskiej "Nakba" - czyli katastrofa.
@fraciu:

chodziło mi o teraz z tą okupacja. Co do Hamasu ciekawy jesteś jak wygaldalo poparcie dla tej ogranicji wśród samych Palestyńczyków, z tego co czytałem, zabraniali im uciekać do miejsc której Izrael wskazał. Po prostu mogła to być władza terroru wśród samych Palestyńczyków.

No właśnie muzułmanie nie są sobie równi, Egipt zrobił sobie porządek czerpie kasę na trójkątach, Jordania tak samo....


@typeson: Ale co mnie obchodzi poparcie dla Hamasu