Wpis z mikrobloga

#hotelparadise Dziadzio Kukiz i słodka 19--stka - creepy. Przedział wiekowy jest zdecydowanie za szeroki i od dołu to powinno być 22 lata i 30 od góry. Zbyt młoda i niedoświadczona życiowo osoba może mieć trudności z udźwignięciem problemów, na które nie jest jeszcze przygotowana mentalnie. Widać zresztą, że pozostali nie traktują ich jak równorzędnych partnerów . Są kinderkami i bambinkami. Być może coś się urodzi pomiędzy Oliwką i Jackiem, ale tu i teraz wyraźnie widać, że jego crash to Grycanka. Młody, pomimo, że został paskudnie przez nią potraktowany, ciągle wodzi za nią rozmarzonym wzrokiem i z fragmentów rozmów i spojrzeń widać, że jest pociąg i fascynacja. Oliwka-19, Jacek-21, reszta od 22 i już widać różnice. W tym wieku rok, dwa to szmat czasu.
  • 7
  • Odpowiedz
@bystrawoda chodzi o to że Grycanka zlała Jacule, a jak wiadomo fajnie się goni króliczka, od Oliwci widzi atencję , dla mnie to torpeda , z wyglądu I charakteru, przy której Grycolina może się schować
  • Odpowiedz
@Polnischefuhrer: mogę powiedzieć z perspektywy osoby, która obecnie studiuje psychologię a wcześniej pedagogikę, że oba przypadki są creepy i jest na to uzasadnienie w tym kiedy i jak rozwija się mozg. Otóż w skrócie ciało wzrasta szybciej i kończy wzrastać szybciej, bo mozg potrzebuje wielu kalorii, jego zapotrzebowanie to 20% zapotrzebowania całego organizmu, przez co zaczyna dojrzewać intensywnie po okresie pokwitania i intensywnego wzrostu, kończy około 25 roku życia, Oliwia
  • Odpowiedz
@X0__x0: mam koleżankę która w wieku 19 lat już miała 2 dzieci, jest szczęśliwą mężatką i nawet skończyła studia. Więc nie nazwałbym dzieckiem 19-letniej kobiety, a nazywanie dziadkiem 30-latka też jest obrażające. 30-letnia kobieta też nie jest babcią.
  • Odpowiedz
@X0__x0: a z tym dojrzewaniem to też mit. 21-latek mieszkający sam będzie dużo dojrzalszy niż 29-latek mieszkający z rodzicami. Co więcej gdy ten 29-latek się wyprowadzi na swoje to w rok dojrzeje mentalnie dużo bardziej niż przez ostatnie 10 lat mieszkania u rodziców. Warunki w jakich żyjemy mają większy wpływ niż wiek, nie bez powodu się mówi, że człowiek uczy się całe życie.
  • Odpowiedz