Wpis z mikrobloga

Dzisiaj o tym jak Santander Multirent żeruje na leasingobiorcach.
Dnia 6 sierpnia 2023 wyliczyłem ratę leasingową na wartość 300k zł.
Wykup 33%, wkład własny 45%, liczba rat 35.

Pamiętajmy, że wtedy stopy były w szczycie.

2022-09-08 6,75 7,25 6,25 6,80 6,85

2023-09-07 6,00 6,50 5,50 6,05 6,10
2023-10-05 5,75 6,25 5,25 5,80 5,85

W tym momencie jesteśmy po obniżkach.
Wiadomo, że obniżki nie działają od razu, jednak jakby nie spojrzeć minął już miesiąc i jesteśmy po drugiej decyzji obniżającej stopy.

A co z ratą?
Rata za leasing poszła w górę o blisko 200zł!

06.08.2023 3354,95 PLN/mies.
09.10.2023 3531,65 PLN/mies.

Co ciekawe we wrześniu pytałem się o niższy leasing, ze względu na to, że już mam auto, które jest własnością Multirentu.
Dostałem wycenę, która okazał się być wyższa niż kalkulator na to wskazywał.
Po 2 tygodniach dostałem informację, że był błąd w kalkulatorze na stronie!

#leasing #santander #samochody #firma
PyQIT - Dzisiaj o tym jak Santander Multirent żeruje na leasingobiorcach.
Dnia 6 sier...

źródło: Zrzut ekranu 2023-10-9 o 15.10.10

Pobierz
  • 13
@PyQIT: W ofercie leasingu w międzyczasie mogła się zmienić marża, jak zależy ci na stałej racie to wybierz ofertę ze stałymi stopami. Ale generalnie jak zamierzasz kręcić afery o 200zł na racie przy leasingu auta wartego 339tys to nie stać Cię na takie auto.
@PyQIT: szkoda życia, poza tym nie ma w tym nic "sztucznego" tak to po prostu działa, nie ma jakiejś odgórnie narzuconej marży która jest prawdziwa a inne sztuczne, nie podoba ci się ta oferta to idziesz gdzie indziej. Bank to nie caritas.
@proszebardzo2: Przecież to jest 7k w perspektywie 35 miesięcy... Jak ma dobrą historię to składka za polisę pakietową za rok... W szczególności że mówimy o wkładzie 45%... Różnice w marży to są kosmetyczne tj. max 0,2p.p. a nie takie różnice. Ewidentnie doradca/pośrednik lecą w kulki.

@PyQIT SCM to scam okrutny, nie polecam tego leasingu. Obsługa posprzedażowa to jakaś kpina, właściwie to jakby jej nie było. Likwidacje szkód trwające kilka-kilkanaście miesięcy, rozliczenia
Przecież to jest 7k w perspektywie 35 miesięcy... Jak ma dobrą historię to składka za polisę pakietową za rok... W szczególności że mówimy o wkładzie 45%... Różnice w marży to są kosmetyczne tj. max 0,2p.p. a nie takie różnice. Ewidentnie doradca/pośrednik lecą w kulki.


@OptiFinance: no ok to idziesz gdzie indziej, to że ktoś ma drożej od konkurencji to nie jest scam czyli oszustwo, tylko tak działa rynek, zawsze ktoś będzie
@proszebardzo2: Dlatego inne firmy nie kuszą się o wstawianie kalkulatorów na www, a jak wstawiają to różnice są rzędów dziesiątek groszy lub kilku złotych. Chodzi mi o scam w podejściu tej firmy i poziomu wiedzy doradców. Załatwienie tam czegokolwiek graniczy z cudem. Nasz klient opisywał nam tam likwidacje szkody. Pomimo stwierdzenia całki i wypłaty z AC płacił raty jeszcze 5 czy 6 miesięcy! Z leasingodawcą nie było absolutnie żadnego kontaktu -
  • 0
@proszebardzo2: Ciekawostka.
Dzisiaj rata spadła już do 3 195,00 PLN/mies brutto.

Albo mają problemy ze swoim systemem, albo są dziwne akcje. Jedna i druga możliwość jest bardzo niekorzystna dla SMC.
@OptiFinance: jaki % marży obecnie jest w miarę spoko? Ostatnio otrzymałem ofertę 108,68% przy wiborze 5,90% i zastanawiam się czy jeszcze można coś ugrać. Zakładając, że wykup to 5%, wartość początkowa 35%, okres leasingu 48, kwota netto 137.317,07
@OptiFinance: no własnie BNP Paribas, tylko że u mnie liczba pozostałych rat to 48, wiec pierwsza rata się nie wlicza. Podobno specjalny zabieg, żeby wykupić ubezpieczenie od deleara? na dodatkowy rok...
@Fastek95 oferta od KIA lub Hyundai? Oni mają okresowe promocje na leasing, w której importer pokrywa marżę leasingu, w zamian za finansowanie stoku w BNP. Taki zabieg marketingowy. Poproś o zmianę na 47, powinni Ci zmienić. Po prostu jakiś niekompetentny doradca leasingowy.