Wpis z mikrobloga

@Lukardio: Wypowiedzi Sośnierza i Berkowicza to czysta mądrość. Głupota zwycięża mądrość tylko w świecie głupków.

Na ilość wypadków znikomy wpływ mają przepisy, a decydujący wpływ ma infrastruktura drogowa. To jest fakt. Ale lewica woli wierzyć w bajki i sama siebie oszukiwać, żeby poczuć się lepiej.
  • 0
Na ilość wypadków znikomy wpływ mają przepisy, a decydujący wpływ ma infrastruktura drogowa.


@Jah00: I tak i nie. Ale #!$%@?ąc ta infrastruktura sama się zbuduje bez podnoszenia podatków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jah00: cóż, patrząc na statystyki to od kiedy wprowadzili wysokie mandaty i ludzie faktycznie jeżdżą od zeszłego roku wolniej, czyli PRZESTRZEGAJĄ PRZEPISÓW to ilość wypadków spadła

2019 - 30 288
2022 - 21 322
ludzie faktycznie jeżdżą od zeszłego roku wolniej


@yahoomlody: To tylko twoje nie poparte niczym urojenia. Ilość wypadków spada bo budowane są ekspresówki i mniej ludzi jeździ dziurawymi drogami krajowymi prowadzącymi przez wsie i miasteczka.

ilość wypadków spadła


2019 - 30 288

2022 - 21 322


@yahoomlody: Manipulujesz danymi pod tezę. Spadek liczby wypadków był pomiędzy rokiem 2019 a 2020 i był spowodowany pandemią. Pomiędzy rokiem 2021 a 2022 kiedy zaostrzono
@Jah00: Po pierwsze nie 800+, tylko 500+ kosztuje nas 40 mld złotych / rocznie, akcyza z paliwa to 79,7 mld złotych. Ale i tak większość zżera już inflacja. Już pomijam, ze lepie to zainwestować w atom w Polsce na chwilą obecną. Po drugie jak dobrze pamiętam podatek na drogi chyba juz jest w akcyzie. A drogi w Polsce powstały za czasów diabła Tuska. a ich budowa wyhamowała w czasach naczelnika. Wiec
@Jah00: wiedziałem, że się tego #!$%@?, dlatego właśnie pominąłem lata 2020 i 2021, kiedy mniej się jeździło autem ze względu na pandemię

w 2020 miałeś więcej wypadków niż w 2022, mimo że teraz jeździ się więcej samochodami, ale w 2020 jeszcze były stare przepisy

teraz ludzie jeżdżą wolniej i jest to zauważalne gołym okiem

mnie już w zeszłym roku nauczyli jak dostałem 800 zł i 8 pkt karnych xD