Wpis z mikrobloga

Ktoś wyjaśni w dwóch zdaniach o co chodzi?

Tyle co zrozumiałem, to że jak Izrael terroryzuję sąsiadów, to "jest dobrze", a jak sąsiedzi terroryzują Izrael, to jest źle...

Czuję się trochę (bardzo) niedoinformowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludki z internetów, pomóżcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#izrael #palestyna #wojna

P.S. Jeszcze taki obrazek kojarzę:
E.....r - Ktoś wyjaśni w dwóch zdaniach o co chodzi?

Tyle co zrozumiałem, to że jak ...

źródło: vanishing-palestine

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Ktoś wyjaśni w dwóch zdaniach o co chodzi?


@Enviador: Bardzo proszę.
W 1946 nie było czegoś takiego jak Palestyna, w 1947 Wielka Brytania oddała swoje ziemie i ONZ zaproponowała stworzenie dwóch państw, Palestyna i Izrael. Izrael zaakceptował, arabscy terroryści nie i rok później zaatakowali zbrojnie Izrael, wojnę przegrali i od tego czasu dokonują aktów terroru.
  • Odpowiedz
W 1946 nie było czegoś takiego jak Palestyna, w 1947 Wielka Brytania oddała swoje ziemie i ONZ zaproponowała stworzenie dwóch państw, Palestyna i Izrael. Izrael zaakceptował, arabscy terroryści nie i rok później zaatakowali zbrojnie Izrael, wojnę przegrali i od tego czasu dokonują aktów terroru.


@Mandarex: a dziękuję, doczytam
  • Odpowiedz
w 1947 Wielka Brytania oddała swoje ziemie


To jak powiedzieć, że NRD było ziemią ZSRR :/
Ówczesna Palestyna była terenem odebranym Imperium Osomańskiemu po przegraniej I wojnie i oddanym w zarząd Wielkiej Brytanii.
  • Odpowiedz
  • 13
@Enviador wyobraź sobie że ONZ oddaje żydom półwyspem helski żeby Żydzi mieli gdzie mieszkać a po 80 latach teren Żydów sięgałby do Katowic bo Żydzi by go sobie odebrali na prawach które sobie ustanowili bo diaspora żydowska z całego świata pompowała im hajs na rozbudowę państwa

Polska zniknęła z map na 100 lat w wyniku rozbiorów

Palestyna właśnie znika bo Żydzi wiecznie mają za mało ziemi
  • Odpowiedz
@Enviador chodzi o to, że naiwnością jest zakładanie, że wszyscy dążą do pokoju a pokój będzie wszędzie. Dlatego trzeba za kimś się opowiedzieć i trzymać jego stronę, nie szukając ideału. Inaczej któregoś dnia obudzisz się z sufitem w łóżku, nożem pod żebrem lub kulą w czole. Zatem wybieraj - Ukr czy Rosja? Hamas czy Izrael? Ameryka czy Iran?
  • Odpowiedz
@Enviador: miałem pisać abyś nie pytał o to bo będziesz onucą ale za późno, zobaczyłem, ze już jakiś dzban wyskoczył o moskwie xD
Może teraz warto zmienić nazwę? Było się szurem po tym onucą to teraz może burka? xD
  • Odpowiedz
@Ogau: Przed czyli kiedy? Wtedy kiedy te ziemie należały do Imperium Osmańskiego które przegrało wojnę i je utraciło na rzecz Wielkiej Brytanii?
  • Odpowiedz
a po 80 latach teren Żydów sięgałby do Katowic bo Żydzi by go sobie odebrali na prawach które sobie ustanowili


@Sprus: Dlaczego pominąłeś drobny incydent który wydarzył się w 1948 roku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz