Wpis z mikrobloga

Tak tu się przerzucacie kto pierwszy i co. Jeżeli rozpatrujemy to jako wojnę na tle religijnym to Judaizm ma 4000 lat, a Islam 1400 lat. Także Żydzi byli pierwsi, Judaizm win. Rozwiązałem sprawę, można zamknąć tag.
#izrael
  • 16
  • Odpowiedz
@xiv7: W dupie mam religie. Zrob tabelke kto tam byl pierwszy i jak sie to zmienialo. Wtedy mozemy dyskutowac kto i dlaczego ma/nie ma prawa do tej ziemii. Religia mnie nie interesuje.
  • Odpowiedz
Żydowskie królestwo istniało w izraelu jakoś już w okolicach roku 1000 p.n.e.


@slapdash: A co bylo w miedyczasie? Przyszli egipcjanie i sie wkurzyli?

Wlasnie po to chcialbym tabelke.

Bo sie moze okazac ze jest tak jak piszesz. istnialo 1000p.n.e. do 900 p.n.e. i wrocili dopiero w 600 ne gdzie w miedzyczasie ktos sie tam nawalal.

Jak tak bedziemy patrzec to sie nagle okaze ze slask jest bardziej niemiecki niz polski :PP
  • Odpowiedz
@gorzki99 A to czasem nie są Ci sami ludzie po kodzie genetycznym? W tym sensie, że największą fala emigracji (mogę się mylić) była w momencie jak Bizancjum odbiło te ziemię z rąk Persów, po tym jak Ci je zajęli na krótko okres. Następnie Bizancjum się zdenerwowało i wysiedlil stamtąd Żydów?

W tym sensie, że to jest w zasadzie ta sama grupa etniczna tylko część w międzyczasie przekonwertowano na Islam.
  • Odpowiedz
@NoweWytyczne: Tylko ze grupa etniczna to tez nie to o co mi chodzi. Ani historia ani geografia (a tym bardziej geografia hitoryczna) nigdy ie bylamoim konikiem. Jaby sie tu wyslowico co mi chodzi... Moze tak (nie patrz na pomieszanie dat, pojec itp - zlap idee o co mi chodzi):

Jest sobie taki powiedzmy slask. Duzo z jego terenow przechodzila "Z rak do rak" Raz czesi, raz niemcy, raz jescze inni itd.
  • Odpowiedz
Niemniej jednak należy pamiętać, że w Starym Testamencie mają zagwarantowane te ziemię.


@NoweWytyczne: :DDD To zes mi zrobil dzien :) Po pierwsze mowilem ze religia mnienie interesuje a po drugie w starym testamencie jest duzo rzeczy. Jak to w basniach.
  • Odpowiedz
Trolluje ale ciesze, ze rozbawilem :D,


@NoweWytyczne: Domyslam sie. Wczesniej normalnie pisalismy to sie domyslilem ze sie nabijasz :P

Co do drugiej czesci kometarza to masz racje. Militarnie, zaopatrzeniowo itp to nie ma co porownywac. Zastanawia mnie jednak cos innego. Izrael juz dawno mogl tam wjechac z butami i pozamiatac. Nie zrobil tego. IMHO nie ze wzgledow ze nie potrafi. Wzgledy wizerunkowe i polityka. A poza tym "wrog u bram" to
  • Odpowiedz
@gorzki99 Nie mieli też okazji bo jednak się trochę reakcja Państw Arabskich oraz opinia międzynarodowej przejmują. Teraz Hamas dostarczył im idealna okazję, Iranowi też się nie powodzi to mogą ich zdmuchnac.

Hamas trochę tego ataku nie przemyślał, jak już postanowili zaatakować to mogli się skupić na celach militarnych w miarę możliwości. Ogólnie myślałem, że się trochę nauczyli bo od pewnego czasu dbali o PR i skończyli z porywaniem turystów, samolotów, a także
  • Odpowiedz
to UE jeszcze im amunicje wyślę xd


@NoweWytyczne: Nie musi. Maja wystarczajaco od wujka sama :)

Chyba nie sa tak glui eby leciec na dwa fronty? Glupota lezy niedaleko odwagi :)

Wlasnie tez sie zastanawiam nad opinia innych panstw arabskich. I to nie pionkow typu iran. A bardziej ZEA czy arabia. Tych duzych graczy.
Zymianie nie do konca chca se psuc z nimi stosunki bo tam interesy. I dlatego (podobnie jak
  • Odpowiedz