Wpis z mikrobloga

Poważnie myślę nad zmianą Androida na iOS. Zawsze kupowałem telefony ze Snapem 8xx, ale teraz zaczyna mnie irytować mój telefon i chyba pora na IP. Kompletnie nie interesowałem się produktami Apple i zastanawiam się nad niżej wymienionymi modelami w wersji 128. Czy dopłaty do wyższych wersji są uzasadnione? Czy lepiej już brać nowsze 15? Czy nie różnią się mocno od starych 14, które zaraz będą ciężko dostępne.
#smartfon #apple #iphone

iPhone 14 - 3929 zł
iPhone 14 Pro - 5200 zł, ale coraz mniej w sklepach

iPhone 15 - 4700 zł
iPhone 15 Pro - 6700 zł
  • 20
  • Odpowiedz
@rafal-masny: Pamiętaj, że to inne systemy – byś później nie oczekiwał takich samych efektów, robiąc to, co na Androidzie. Jak czegoś nie możesz zrobić, to zadaj pytanie, w jak możesz sobie z tym poradzić. Dobrze byś pobawił się systemem u kogoś, kto taki ma i ci na pewne pytania odpowie od ręki. Jak tyle czasu siedziałeś na Androidzie, to może być ci ciężko się przestawić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Belzdron: gdzieś w szafie w domu leży IP7. Nie używałem go, ktoś z domowników. Nie wiem jak mocno zmieniło się od czasów IP7.

A właśnie, DualSim. Dwóch nano nie włożę, więc prywatną będę musiał zrobić jako eSIM, a służbową nano.
To całe eSIM jest ok? Nie będzie z tym jakichś problemów?
I jeszcze druga kwestia, na obecnym korzystam z udostępnionej książki adresowej Google (podpięty e-mail), czy na IP da się z
  • Odpowiedz
To całe eSIM jest ok? Nie będzie z tym jakichś problemów?

@rafal-masny: z eSIM to dużo zależy od operatora. Problemy mogą się zacząć, gdy zechcesz przenieść numer z eSIM do drugiego telefonu. Może być konieczne udanie się do operatora, ja jednak zniechęcony tym, że mam jeszcze sprawny iPhone 6S, który eSIM nie ma – nie chce się na niego przenosić, bo różnie może być. Uszkodzę telefon i co wtedy zrobię? A
Belzdron - >To całe eSIM jest ok? Nie będzie z tym jakichś problemów?
@rafal-masny: z...

źródło: IMG_5E39A59FDF67-1

Pobierz
  • Odpowiedz
@rafal-masny: Jeszcze dodam, że możesz mieć uprzykrzone życie jeśli jesteś użytkownikiem Windowsa (choć w Windows 11 chyba zaczęło się to zmieniać – ale nie mam, więc z doświadczenia mogę mówić tylko za Windows 10 i wcześniejsze), a nie macOS (tutaj wszystko się pięknie łączy). Jednak wówczas służę radą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Belzdron: jestem w Orange Flex; normalnie nie zainteresowałbym się eSIM, ale że mam prywatną i służbową kartę, to dlatego. Widziałem, że na inne rynki chyba jest normalny DualSim z 2x nano.

No właśnie, Winsows, dobrze, że to poruszyłeś. W domu czy pracy korzystam z W11 i nieraz zdarza się, że muszę na szybko przenieść zdjęcia na kompa. Wtedy BT albo po kablu i gotowe. Jak będzie tutaj? :P
  • Odpowiedz
@rafal-masny: Windows 11 jak wspomniałem – nie mam, ale z tego co wiem, to domyślna aplikacja Zdjęcia radzi już sobie z iPhonem. Jednak są jeszcze przeglądarkowe podróby AirDropa, który to robi za bezprzewodowe przesyłanie danych między urządzeniami Apple.
Owe kopie, to PairDrop, czy ToffeShare. W kryzysowych sytuacjach mogą zastąpić kabel, jednocześnie nie wysyłając plików na obcy serwer. Taki PairDrop będzie domyślnie wymagał, aby urządzenia były w tej samej
  • Odpowiedz
@rafal-masny: Jak najbardziej do wykonania. Obecnie mam zmodyfikowany YouTube (uYou+, który daje mi to, co wersja premium YouTube + SponsorBlock itp.), zainstalowałem Diablo I: Hellfire i emulatory. Musisz założyć konto dewelopera (dosłownie sekundy) i zainstalować (na iOS i PC) alternatywny sklep, jak AltStore. Niestety aplikacje są ważne tydzień i w darmowej wersji masz limit do 3 aktywnych aplikacji (z czego jedna idzie na sam sklep). W praktyce znaczy
Belzdron - @rafal-masny: Jak najbardziej do wykonania. Obecnie mam zmodyfikowany YouT...

źródło: IMG_E9BC3DFD97EA-1

Pobierz
  • Odpowiedz
@rafal-masny: Dobrze jeszcze jakbyś już teraz zobaczył, czy aplikacje spoza sklepu, które chciałbyś mieć na iOS, możesz zainstalować przez AltStore. Zawsze to unikniesz zaskoczenia. Siedzą głównie na GitHubie.
  • Odpowiedz
@rafal-masny: Jeśli zwykłe to zdecydowanie dopłać do 15. W przypadku wersji PRO 14 jest wystarczające.
Natomiast z racji, że planuje kupić 15 na prezent to byłem się nim wczoraj trochę pobawić i to 60 hz wygląda tragicznie dla kogoś kto używał 120 hz.
  • Odpowiedz
@Belzdron: a po co podłączać, włącz sobie w itunes aktualizacje po wifi i będą się odświeżać same w tle. Ten sideload to jest zbawienie, bo mogę w końcu mieć z powrotem działające apollo, po tym jak ten kutafon spez wymyślił debilne ceny API, które ubiły tę aplikację.
  • Odpowiedz