Wpis z mikrobloga

Kolejna sytuacja remontowa ( ͡º ͜ʖ͡º) jak nie urok to sraczka, wołam Mirków z #remontujzwykopem #hydraulika #spoldzielnia otóż w remontowanym mieszkaniu, blok ,3 piętrowy, ostatnie piętro przerabiałem instalację grzewczą(skracalem też te rurki odpowietrzajace, może to mieć znaczenie w całej tej historii) i wymieniałem kaloryfer na pionowy z termy z podłączeniem dolnym ZX Włączyli nam ogrzewanie i u mnie elegancko grzeje ale u sąsiada piętro niżej w ogóle, wlansie w tym samym pionie co ja montowałem swój poziomy grzejnik. Czy jest jakaś możliwość że to przez zmiany u mnie się tak stało? Dodam że podczas napełniania instalacji woda obydwa były odkręcone na max i u sąsiada grzejnik wygląda że nie jest zapowietrzony tylko nic a nic nie grzeje
ExtraIntrowertyk - Kolejna sytuacja remontowa ( ͡º ͜ʖ͡º) jak nie urok to sraczka, woł...

źródło: temp_file2134110722826178701

Pobierz
  • 16
@zimowyporanek robił to chłop co przez 30 lat w społdzielniach robił takie przeróbki ja się na tym kompletnie nie znam, odpowietrzenie jest jedno jakby z całego pionu z lewej strony grzejnika plus mam odpowietrzenie samego grzejnika z prawej u góry, o żadnym mostku mi nic nie wiadomo. Możesz wyjaśnić co to i po co? Nie mam lepszej foty ale wygląda to mniej więcej tak
ExtraIntrowertyk - @zimowyporanek robił to chłop co przez 30 lat w społdzielniach rob...

źródło: temp_file6921829859736531358

Pobierz
@zimowyporanek to jest blok, ja mam mieszkanie na ostatnim piętrze z tym bydlakiem pionowym a sąsiad piętro niżej zwykły kaloryfer żebrowy, po sezonie nie grzewczym u niego nie grzeje kaloryfer u mnie tak. Dzisiaj puścili coś ciepła puścili w instalację
nie przejmuj sie. u mie było to samo tylko ze ja mieszkam na parterze i mi somsiady z góry lamet zrobiły ze u nich zimno. dostali papierem ze zamontowałem grzejniki o mniejszej mocy niz te żeliwiaki co miałem i zamkneli jape
Nie jest to dziwne że to u góry grzeje a piętro niżej nie?


@ExtraIntrowertyk: woda głupia nie jest, płynie tam gdzie ma najłatwiej. Jak u sąsiada musi płynąć przez otwór wielkości główki od szpilki, a u Ciebie ma lochę wielkości palca to którędy popłynie.
W sumie to możesz zakręcić i wtedy u sąsiada zacznie grzać, jak nie zacznie to się większe problemy zaczynają