Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty Panowie, wczoraj zadałem pytanie twórcom PCC o bezpieczeństwo naszych PCC. W skrócie omówię błąd. Omówię tą dziwną sytuację na przykładzie. Ta sytuacja dotyczy nie tylko mnie, ale także każdego z Was. A mianowicie np saldo naszego konta wynosi 100000PCC , gdy wykonamy za pomocą portfela pcc przelew z KONTA "A" na konto "B" kontrahenta w kwocie np 1000PCC to okazuje się że w naszym portfelu transakcja jest wskazana prawidłowo, a więc -1000PCC i w naszym portfelu na koncie "A" pozostaje kwota 99000PCC , przynajmniej tak należało by się domyślać. Jednak gdy wrzucimy identyfikator tej transakcji minus 1000PCC okazuje się zgoła coś innego , a mianowicie okazuje się że explorer ( bazuję na explorerze twórców - oraz alternatywnym) okazuje się Panowie że explorer uważa że przelew został wykonany w kwocie 1000PCC na konto"B" ale panowie co przedziwne jest okazuje się że podczas przelewu jak by powstaje ( lub wcześniej już istnieje ) konto "C" i explorer w tej samej transakcji twierdzi że oprócz 1000PCC przelanych na konto "B" przelane jest także 99000PCC na niezidentyfikowane konto "C" na które nie chcieliśmy nic przelewać. Co przedziwne jeszcze bardziej, explorer po tej transakcji po sprawdzeniu w explorerze konta " A" z którego był przelew twierdzi że na koncie "A" faktycznie był przelew wychodzący na konto "B" i "C" a stan konta "A" wynosi w tym przypadku 0PCC. I najdziwniejsza rzecz! Okazuje się jednak w samym naszym portfelu na którym mamy jedyne konto "A" że saldo mimo wszystko nadal jest poprawne i wynosi 99000 PCC czyli saldo prawidłowe. Bez problemu te 99000 PCC możemy przelać na inne np konto "D" co ciekawe explorer twierdzi wóczas że wcale nie przelaliśmy tego 99000 PCC z konta "A" lecz z konta "C" które nie wiadomo skąd się tworzy.

WOBEC TEGO MOJE PYTANIE CZY MOJE ORAZ UŻYTKOWNIKÓW PCC SĄ BEZPIECZNE I CZY NASZE PORTFELE ZAPEWNIAJĄ BEZPIECZEŃSTWO? CZY MOŻE CAŁA SIEĆ posiada błąd, może skrypt MONETY posiada jakiś BUK? Czy nie ma zagrożenia wykradnięcia naszych PCC poprzez włamanie na konto "C" np grupy hakerów? Proszę dokładnie przeczytać co napisałem, testowałem na 3 komputerach transakcje na 3 różnych portfelach. I ta sytuacja występuje u każdego z WAS. Jeśli ktoś jest wnikliwy to potrafi to sprawdzić. już mija DOBA i mimo obietnicy że twórcy PCC wyjaśnią mi i nam wszystkim dlaczego taki błąd występuje i czy nasze PCC są bezpiecznie nie doczekałem się odpowiedzi. Twórcy PCC unikają naszych odpowiedzi na trudne pytania o nasze bezpieczeństwo oraz na wszelkie pytania na temat niezgodności PCC ze stanem faktycznym, podobnie było przy starcie monety. Proszę o Wasze wsparcie w tym temacie.

#polishcoin
  • 8
  • Odpowiedz
@kryptoaukcjePL: Jeżeli to jest protokół bitcoin to jest tak jak należy. Sprawdź czy ten adres na który idzie pozostała kasa nie jest przypisany do twojego konta (getchangeaddress czy cos takiego a takze getaddressesbyaccount).

Jak wysyłasz kasę to protokuł BTC działa tak, że tworzona jest transakcja która

1. Część kasy wysyła do
  • Odpowiedz
@kryptoaukcjePL: Twórcy ppc albo nie mają czasu Ci odpisać albo są totalnymi laikami (nie upodlając Ci - chodzi mi o to, że oni jako dev'y powinni to wiedzieć) nie wiedząc jak to działa.
  • Odpowiedz
Dokladnie, juz prawie 24 godziny myślą nad tym tematem, i napisali mi rano, ze wyjaśniają ten problem. Dzięki Wam za wyjasnienie, którego nie potrafią mi wyjasnic devowie
  • Odpowiedz