Wpis z mikrobloga

Pomimo olbrzymiego przyzwyczajenia do Firefoxa próbuję się przekonać się do Safari.
Firefox (jak to w sumie chyba wszędzie tak bywa) ma niestety przypadłość do zamulania kompa po dłuższym używaniu, żre pamięć i w ogóle

Od rana próbowałem dzielnie powalczyć z Safari jako podstawowa przeglądarka i na szybko minusy:
- Facebook, a dokładnie messenger nie działa poprawnie (potrzebowałem zadzwonić)
- MS Teamsy nie działają (zainstaluj soft)
- pomimo dwóch kont na MacBooku zakładki z prywatnego konta pokazują się na drugim koncie (są profile, ale zakładki z podstawowego konta i tak widać)
- w trybie prywatnym jak otwieram nową zakładkę co już wcześniej otwartą to i tak na nowo trzeba klepnąć cookiesy (może to nie bug, ale upierdliwe przy testach witryn, etc).

I boję się co jeszcze. Niby do ad 1 i ad 2 mam dedykowane apki, ale wolę mieć to w przeglądarce. I dochodzę do pytania. Czy mimo (dla mnie) ograniczeń Safari jest sens pchać się w tą przeglądarkę? Są inne zalety? Nie mam iPhone'a (nie stać mnie hihi).

#macbook #safari
  • 4
  • Odpowiedz
@mirekwirek: też próbowałem kilku podejść do Safari, bo fajnie mieć synchronizację z iphone i wypełnianie haseł, touchID, dobre zarządzanie baterią etc, no ale niestety ta przeglądarka jest nieużywalna niestety.

Dla mnie dyskwalifikują ją takie rzeczy jak:
- jak jest dużo kart to pojawia się jakiś upośledzony scroll i nie widać ile ich jest, trudno się odnaleźć
- faviconki się nie aktualizują (np. na gmailu nie widać ile maili jest nieprzeczytanych)
-
  • Odpowiedz
  • 1
@thority: @ale_typ: no nie wierzę, odpaliłem dashboard w Grafanie i fakt, trochę danych za 30 dni jest, ale... ale Firefox nie ma problemów z taką porcją danych. A Safari? Zamula na maxa, wybór zmiennej na wykresie działa po 29 sek. W Firefox reakcja jest natychmiastowa.
  • Odpowiedz
@mirekwirek: Dałem tej przeglądarce kolejną szanse, no ale nie da się, nie ma szans na poważnie tego shitu używac. Źle sobie radzi jak jest dużo kart, łatwo ją zajechać ciężkimi stronami, niektóre rzeczy nie działają w ogóle.
Eh gdyby tylko inne przeglądarki miały dostęp do haseł z safari i logowanie z touchID...
  • Odpowiedz