Wpis z mikrobloga

@dziki_bydlak: dla dwóch osób najlepiej kupować gry przeznaczone tylko dla dwóch osób. Robiłem trochę risercz i nie ma za bardzo gier wieloosobowych, które mają równie wciągający tryb dla dwóch. Dla mnie dalej najlepsza gra to Scrabble, teraz wyszła nowa wersja Scrabble Pułapki, która trochę urozmaica rozgrywkę. Poza tym Patchwork jest super jak już się ogarnie zasady. Wariacją na temat Patchworka jest Paryż: Miasto Świateł i podobno też fajne, ale jeszcze nie
@JoeGlodomor: ten hero realms wygląda spoko, a o co chodzi z tymi dodatkami? W sensie oglądam jakąś "wersję polską", muszę potem uważać jaki dodatek kupuję?

@pekak właśnie dlatego potrzebuję opinii, bo też mi się wydaję że taki Talisman to na dwie osoby będzie średni ;)
@dziki_bydlak no z mojej strony poszła pojecajka gier, które są dosyć proste do ogarnięcia, na więcej niż 2 graczy i są łatwo dostępne. (No może TM z tych trzech ma jakieś bardziej skomplikowane zasady ale i też najlepiej się w nią gra, każda rozgrywka jest inna, nie odczuwa się jakoś mocno tej powtarzalności jeśli będziecie grać często).

Mam jeszcze Everdell ale graliśmy dopiero raz, czy dwa.

Zależy w jakie gry ogólnie lubicie
@dziki_bydlak hero realms gra podstawowa to gra w którą można grać 1vs1 albo 2vs2. Minus jest taki że każdy ma taką samą takie startową. Tutaj wchodzą do gry talię bohaterów. Jest to 5 talii, każda się różni stylem gry. Mamy więc asymetryczna rozgrywkę i wzrasta regrywalnosc. Dodatkowo są obecnie dwa dodatki wprowadzające kampanię którą możemy rozegrać solo lub w coopie. Do kampanii wymagane są talie bohaterów. Ponadto mamy jeszcze dwie talie bossów